Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. apríla 2021

Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej UkrajineProces transformácie a kohézie sa začína na regionálnej úrovni. Cezhraničná spolupráca prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine. Uviedla to štátna tajomníčka rezortu diplomacieZdieľať
01 3 676x451 8.4.2021 (Webnoviny.sk) - Proces transformácie a kohézie sa začína na regionálnej úrovni. Cezhraničná spolupráca prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine. Uviedla to štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková, ktorá sa vo štvrtok zúčastnila na úvodnej konferencii k projektu Slovensko – ukrajinskej cezhraničnej spolupráce.


Informoval o tom Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Zložitá situácia na Ukrajine ich neodrádza


Cieľom projektu s názvom Slovensko - ukrajinská cezhraničná spolupráca, ktorý realizuje Združenie miest a obcí Slovenska v spolupráci s Ukrajinským zdužením miest, občianskym združením FEMAN a Nórskym združením miestnych a regionálnych samospráv, je odovzdávanie skúseností a konkrétnych postupov procesu decentralizácie, zvyšovanie zodpovednosti a transparentnosti a vytvorenie dlhodobých partnerstiev na prenos dobrej praxe.

„Uvedomujeme si, že situácia na Ukrajine je v súčasnosti zložitá, ale to nás neodrádza. Naopak nás motivuje byť aktívnejšími a solidárnejšími. Európa nie je len o hospodárskych výhodách a blahobyte, ale aj o solidarite a ochote podeliť sa so skúsenosťami,“ priblížila štátna tajomníčka. Brocková zároveň zdôraznila, že stabilná, bezpečná a prosperujúca Ukrajina je nielen v záujme Slovenska, ale celej Európy.

Projekt sa bude realizovať do roku 2023


Projekt cezhraničnej spolupráce získal grant z prostriedkov Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru a Nórskeho finančného mechanizmu a bude sa realizovať do roku 2023.

Odovzdávanie skúseností sa bude realizovať nielen prostredníctvom workshopov a konferencií, ale aj vypracovaním metodologického manuálu a prostredníctvom stáží výkonných zamestnancov miest a obcí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezidentka Čaputová zhodnotila spoluprácu s Hegerom a vyjadrila sa aj k ďalším ministrom
<< predchádzajúci článok
V Trnave zrušia nariadenie o čase predaja a prevádzky služieb, potom ho nahradia novým

Cezhraničná spolupráca podľa Brockovej prispeje k stabilnej, bezpečnej a prosperujúcej Ukrajine - diskusné fórum čitateľov