Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. októbra 2023

Chodca v tmavom oblečení zrazilo auto, na mieste zomrel (foto)Pri dopravnej nehode medzi obcami Číž a Lenartovce v okrese Rimavská Sobota prišiel v pondelok večer o život chodec. Vodič osobného auta okolo 19:00 nespozoroval 71-ročného muža v tmavom oblečení a bez ...Zdieľať
nehoda 4 676x451 3.10.2023 (SITA.sk) - Pri dopravnej nehode medzi obcami Číž a Lenartovce v okrese Rimavská Sobota prišiel v pondelok večer o život chodec. Vodič osobného auta okolo 19:00 nespozoroval 71-ročného muža v tmavom oblečení a bez reflexných prvkov, ktorý kráčal v jeho jazdnom pruhu.


Chodec po náraze auta preletel ponad vozidlo a zostal ležať na ceste. Následkom dopravnej nehody utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

„U vodiča pri dychovej skúške alkohol zistený nebol, u nebohého chodca bude prípadné požitie alkoholu zisťované pri pitve. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie a do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ informovala o tragickej udalosti banskobystrická polícia.


Zároveň chodcom a cyklistom pripomína, že za zhoršenej viditeľnosti a na miestach kde nie sú chodníky, sú povinní používať reflexné vesty a reflexné prvky. Je dôležité, aby bol chodec na ceste viditeľný, a tým sa stáva práve vďaka reflexným prvkom, ktoré odrážajú svetlo.
Zdroj: SITA.sk - Chodca v tmavom oblečení zrazilo auto, na mieste zomrel (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Špeciálne jednotky Ukrajiny zničili ruskú kolónu v Záporoží, postarali sa o to „Zúrivá panda“ a „Svätí“
<< predchádzajúci článok
Ukrajina porazila ruské námorníctvo v Čiernom mori, tvrdia Briti a na jej úspech poukazujú aj v Charkove