Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

16. septembra 2019

Chodci SR zamierili smer Dauha: Bude to pekloNa snímke sprava slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth a slovenská reprezentantka v chôdzi Mária Katerinka Czaková pred odchodom na majstrovstvá sveta v katarskej Dauhe 16. septembra 2019 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke sprava slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth a slovenská reprezentantka v chôdzi Mária Katerinka Czaková pred odchodom na majstrovstvá sveta v katarskej Dauhe 16. septembra 2019 v Bratislave. Foto: TASR/Pavol Zachar
Bratislava 16. septembra (TASR) - Chodecká časť slovenskej reprezentácie v atletike v pondelok ráno odcestovala na Cyprus, kde ju čaká záverečná fáza prípravy pred majstrovstvami sveta v katarskej Dauhe (27. septembra - 6. októbra). Mateja Tótha i Máriu Katerinku Czakovú čaká ich disciplína v sobotu 28. septembra, keď obaja vyrazia na trať zhodne polhodinu pred polnocou.


Úradujúci olympijský víťaz Tóth bude v Katare najväčšou slovenskou nádejou na cenný kov. "Pevne verím, že som pripravený natoľko, že budem môcť zabojovať o najvyššie priečky. Medaila by to mohla byť, ale jedným dychom dodávam, že podmienky si zaslúžia rešpekt a pokoru. Rozhodujúcim faktorom bude, ako moje telo zareaguje na podmienky," povedal Tóth na pondelkovom brífingu v Bratislave.

Dauha pravidelne hostí míting Diamantovej ligy na jar, no septembrové majstrovstvá sveta budú pre všetkých atlétov novou skúsenosťou. "Boli sme si pozrieť Dauhu presne pred rokom. Bolo tam vtedy 40 stupňov cez deň a 32 v noci. To je peklo, hlavne pre vytrvalostné športy. Je to trochu proti prírode a veľká neznáma pre všetkých, aj pre nás," vyhlásil tréner chodcov Matej Spišiak.

Mária Katerinka Czaková na najvyššie priečky nemyslí, no tiež neplánuje skončiť hlboko v poli pretekárok. "Mám za sebou lepšiu prípravu ako vlani, zamerali sme sa hlavne na objem. Čakajú ma preteky v náročných podmienkach. Budem sa snažiť o čo najlepšie umiestnenie, no verím, že by som sa mohla umiestniť do 10. miesta. Pripraviť sa na takéto podmienky je náročné. Aj keď sme aj predtým pretekali v iných časových pásmach, vždy to bolo za svetla," povedala slovenská chodkyňa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Karolína Plíšková má istú miestenku na MS WTA Tour v Šen-čene
<< predchádzajúci článok
Rusnákov gól nezabránil prehre Realu Salt Lake, hetrik Ibrahimoviča

Chodci SR zamierili smer Dauha: Bude to peklo - diskusné fórum čitateľov