14. augusta 2019

Chupek postúpil na MS v orientačnom behu do finále na strednej trati

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Martin Baumann
Östfold 14. augusta (TASR) - Z trojice slovenských reprezentantov postúpil do finále na strednej trati na MS v orientačnom behu v nórskom Östfolde iba ten najmladší z nich - vekom ešte junior Jakub Chupek. Pretekár klubu ŽU Žilina obsadil v utorkovej kvalifikácii vo svojej B-skupine 16. miesto a vo štvrtok tak bude štartovať medzi 60-tkou najlepších. Chupek dosiahol na 4,2 km trati čas 30:12 min., za najrýchlejším Francúzom Lucasom Bassetom zaostal o 5:23 min.

Ďalším dvom slovenským reprezentantom postup do finále unikol. Tomáš Mušinský skončil v kvalifikačnej A-skupine na 24. priečke, Michal Krajčík obsadil v C-skupine 28. miesto. Informoval o tom web Slovenského zväzu orientačných športov.