21. septembra 2011

Cibulková postúpila cez skreč Švedovovej do štvrťfinále

Slovenská tenistka Dominika Cibulková ...

dominika cibulkova Dominika Cibulková (SR-4) - Jaroslava Švedovová (Kaz.) 7:6 (4) skreč, Švedovová odstúpila

Klára Zakopalová (ČR) - Irina-Camelia Begová (Rum.-7) 6:1, 6:1SOUL 21. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štvrtá si na turnaji WTA Hansol Korea Open v kórejskom Soule (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku) zahrá vo štvrťfinále dvojhry.

V stredajšom dueli 2. kola proti Jaroslave Švedovovej z Kazachstanu potrebovala na postup len jeden set. Cibulková úspešne zvládla tajbrejkovú koncovku úvodného dejstva 7:6 (4) a následne jej súperka po 80 minútach hry zo súboja odstúpila.

Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka bude o postup do semifinále bojovať proti víťazke zápasu Polona Hercogová (Slovin.-5) - Carla Suárezová-Navarrová (Šp.).

Cibulková má už istotu 70 bodov do renkingu a šeku na 5340 USD.