23. októbra 2008

Cibulkovej hladká prehra v Linzi s Pennettovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala vo štvrtkovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Generali Ladies v rakúskom Linzi (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Decoturf v hale) so siedmou ...

LINZ 23. októbra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala vo štvrtkovom 2. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Generali Ladies v rakúskom Linzi (Tier II, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch Decoturf v hale) so siedmou nasadenou Taliankou Flaviou Pennettovou 3:6, 1:6. Pre 19-ročnú Cibulkovú, 20. v súčasnom svetovom renkingu WTA Tour, to bol pravdepodobne posledný súťažný zápas sezóny, keďže po Linzi avizovala odchod na dovolenku. V životnej forme hrajúca Pennettová (14.) bola vo štvrtok v Intersport Arene lepšou hráčkou. V prvom sete sa 26-ročná Talianka dostala po úvodnom brejku do vedenia 4:1. Cibulková znížila na 3:4, ale brejk nepotvrdila pri vlastnom podaní a set prehrala 3:6. Druhé dejstvo malo už rýchly priebeh. Od stavu 1:1 Pennettová takmer prestala robiť chyby a Cibulková viackrát zahrala smolne do pásky. Napokon z Piešťan pochádzajúca Slovenka neuhrala už ani gem, hoci za stavu 1:4 mala pri podaní súperky ešte dva brejkbaly. V treťom vzájomnom súboji sa Talianka tešila z víťazstva nad Slovenkou po druhý raz. Dvojhra - 2. kolo (osemfinále): Flavia Pennettová (7-Tal.) - Dominika Cibulková (SR) 6:3, 6:1 za 61 minút SITA