Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. júla 2018

Čína znížila odhad dovozu sójeČína zredukovala svoj odhad dovozu sójových bôbov v hospodárskom roku 2018/2019. Ako uviedla, vyššie ceny v dôsledku obchodného konfliktu s USA obmedzia dopyt, ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Roy Kaltschmidt
Peking 12. júla (TASR) - Čína zredukovala svoj odhad dovozu sójových bôbov v hospodárskom roku 2018/2019. Ako uviedla, vyššie ceny v dôsledku obchodného konfliktu s USA obmedzia dopyt, keďže farmári prechádzajú k alternatívnym prísadám do krmív.


Dovoz sójových bôbov v hospodárskom roku 2018/2019, ktorý sa začína 1. októbra, by mal podľa najnovšej správy čínskeho ministerstva poľnohospodárstva a záležitostí vidieka dosiahnuť 93,85 milióna ton. Minulý mesiac ešte ministerstvo počítalo s dovozom o 1,8 milióna ton (2 %) vyšším. Na porovnanie, v súčasnom hospodárskom roku by mala Čína doviesť 95,97 milióna ton sóje.

Čína od 6. júla zaviedla 25-% dovozné clá na tovar z USA v hodnote 34 miliárd USD (29,16 miliardy eur). Bola to odpoveď na dovozné clá, ktoré na čínske tovary v rovnakom objeme zaviedli Spojené štáty.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ZLYHAL MU MOTOR: Lietadlo British Airways núdzovo pristálo v Baku
<< predchádzajúci článok
Trump vyhlásil, že nevie, čo bude s Krymom anektovaným Ruskom

Čína znížila odhad dovozu sóje - diskusné fórum čitateľov