24hod.sk    Zo zahraničia

14. novembra 2011

Čínskou reštauráciou otriasol smrtiaci výbuchMestom Si-an v strednej časti Číny v pondelok otriasol silný výbuch, ktorý zdemoloval jednu z miestnych reštaurácií s rýchlym občerstvením a usmrtil najmenej sedem ľudí. Podľa ...Zdieľať
vybuch PEKING 14. novembra (WEBNOVINY) - Mestom Si-an v strednej časti Číny v pondelok otriasol silný výbuch, ktorý zdemoloval jednu z miestnych reštaurácií s rýchlym občerstvením a usmrtil najmenej sedem ľudí.


Podľa informácií z oficiálnych zdrojov a štátnych médií museli po explózii ošetriť niekoľko desiatok zranených a tlaková vlna tiež porozbíjala okná v okruhu troch kilometrov od miesta incidentu.

Čínska tlačová agentúra Sin-chua uvádza, že medzi obeťami sú aj deti, ktoré prechádzali okolo reštaurácie cestou do školy.

Zverejnené fotografie ukazujú priestranstvo pred výškovou budovou pokryté sklenými črepinami a inými troskami, medzi ktorými ležia na nosidlách telá prikryté modrými plachtami. Polícia presnú príčinu výbuchu zatiaľ nepozná, podľa miestnych predstaviteľov a svedkov, ktorých cituje Sin-chua, však v podniku na prvom poschodí budovy zrejme vybuchol plyn.

Viacero zranených po prevoze do nemocnice zomrelo, ďalší sú stále v kritickom stave. Si-an je hlavným mestom stredočínskej provincie Šen-si, ktorá je medzi zahraničnými turistami známa unikátnou cisárskou hrobkou, kde sa nachádza takzvaná terakotová armáda.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/cinskou-restauraciou-otriasol-smrtiaci-vybuch-cl178587.html