11. decembra 2018

NHL: Černák s asistenciou pri výhre Tampy nad Rangers, hetrik Stamkosa

Hráči Tampa Bay Lightning sa tešia z víťazstva, archívna snímka.

Hráči Tampa Bay Lightning sa tešia z víťazstva, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 11. decembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca Erik Černák prispel jednou asistenciou k domácemu víťazstvu Tampy Bay Lightning 6:3 nad New Yorkom Rangers v zápase zámorskej NHL. Tampa Bay vyhrala siedmy zápas za sebou, ústrednou postavou duelu bol domáci kapitán Steven Stamkos. Dvadsaťosemročný Kanaďan strelil hetrik a dostal sa cez hranicu 700 bodov v profilige.

Dvadsaťjedenročný Černák za lídra súťaže odohral takmer 16 minút, okrem asistencie si zapísal jeden plusový bod, 5-minútový trest za bitku, štyri strely a dva bodyčeky.

Výsledky:

New York Islanders - Pittsburgh 1:2 pp a sn, Detroit - Los Angeles 3:1, Tampa Bay - New York Rangers 6:3 (za domácich e. Černák 0+1), San Jose - New Jersey 4:2 po 2. tretine

NBA: Embiid sa vrátil víťazne a s 24 bodmi, 76ers zdolali Detroit