24. januára 2019

NHL: Marinčin asistoval pri výhre s Washingtonom, bodoval aj Tatar

Martin Marinčin, archívna snímka.

Martin Marinčin, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 24. januára (TASR) - Hokejisti Toronta zvíťazili v zápase zámorskej NHL doma nad obhajcom z Washingtonu 6:3 aj vďaka asistencii slovenského obrancu Martina Marinčina. V drese Maple Leafs sa blysol hetrikom a asistenciou Nazem Kadri. Úradujúci víťaz Stanleyho pohára je v kríze, keď prehral sedem zápasov za sebou.

Duel Montrealu s Arizonou bol aj konfrontáciou dvoch priebežne najproduktívnejších Slovákov. Z víťazstva 2:1 sa tešil útočník domácich Canadiens Tomáš Tatar, ktorý k nemu prispel jednou asistenciou. V drese Coyotes odohral Richard Pánik takmer 17 minút, nebodoval a zapísal si jednu strelu.

Výsledky:

Montreal - Arizona 2:1 (za domácich T. Tatar 0+1), Toronto - Washington 6:3 (za domácich M. Marinčin 0+1), Colorado - Minnesota 2:5, Anaheim - St. Louis 1:5, Vegas - Nashville 1:2 po 2. tretine, Vancouver - Carolina 2:5 po 2. tretine

NBA: Houston vyhral v New Yorku, Harden zaznamenal famóznych 61 bodov
AUSTRALIAN OPEN: Kvitová je vo finále, v Melbourne ešte nestratila set