12. júla 2019

Basketbalisti SR zdolali v príprave Írsko hladko 105:66

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR Martin Palkovič
Bratislava 12. júla (TASR) – Slovenská mužská basketbalová reprezentácia odštartovala sériu prípravných zápasov pred predkvalifikáciou ME 2021 víťazne. V bratislavskej Eurovia aréne zdolala Írsko suverénne 105:66.

S rovnakým súperom sa zverenci trénera Žana Tabaka stretnú ešte v sobotu 13. júla o 18.00 h.

Slovensko – Írsko 105:66 (51:36)

zostava a body SR:
Brodziansky 26, Jones 21, Juríček 10, Musil 6, Krajčovič 5 (Körner 13, Fusek 12, Abrhám 6, Hlivák 4, Antoni 2) - Najviac bodov Írska: Murphy 18, O'Sullivan 17, Leonard 10
TH: 19/11 – 14/11, fauly: 20 - 20, trojky: 12 - 9, rozhodovali: Margala, Lamoš, Turčin (všetci SR), 200 divákov

Do úvodného prípravného zápasu nemohlo zasiahnuť trio Michal Baťka, Mário Ihring a Tomáš Mrviš. Stretnutie začalo vo vysokom tempe, Krajčovič sa postaral o úvodných päť bodov slovenského tímu. Herná a taktická kvalita bola síce na strane zverencov trénera Žana Tabaka, ale Íri sa držali na dostrel, keď premieňali voľné pozície. Po prvej štvrtine svietil na tabuli stav 24:18. Slováci mali výborný vstup aj do druhej časti, bodový rozdiel sa postupne zväčšoval. Prvý polčas napokon vyhrali 51:36.

Po polčasovej prestávke už Slovensko jasne dominovalo, čo sa odzrkadľovalo aj na skóre. Írsko sa ťažko presadzovalo cez dobrú obranu súpera, vedenie domácich sa postupne dostalo cez 30-bodovú hranicu. Pred poslednou štvrtinou viedli Slováci 79:48. V záverečnej časti sa už nič dramatické neudialo, Slováci dokráčali bez problémov k triumfu.

WIMBLEDON: Federer postúpil cez Nadala do finále