13. októbra 2019

NHL: Tatar si pripísal dva body

Tomáš Tatar, archívna snímka.

Tomáš Tatar, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 13. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa v noci na dnes podieľal gólom a asistenciou na triumfe domáceho Montrealu nad St. Louis Blues 6:3. Canadiens dosiahli prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v novej sezóne NHL.

Dvadsaťosemročný Tatar v 13. minúte otvoril skóre stretnutia, druhý bod pridal v 36. min, keď prihral na vyrovnávajúci zásah Phillipovi Danaultovi. Obhajca Stanleyho pohára po prvý raz v ročníku nebodoval.

Boston Bruins na vlastnom ľade zdolali New Jersey Devils 3:0. Brankár Jaroslav Halák iba sedel na striedačke, kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 22:19 minúty a pripísal si dva plusové body a dvojminútový trest.

Z víťazstva sa tešil aj Richard Pánik, ktorý s Washingtonom Capitals uspeli v Dallase 4:1. On, ani jeho krajan Andrej Sekera v domácom drese nebodovali, Sekera mal na konte dva mínusové body.

Tampa Bay aj Erikom Černákom prehrala v Ottawe 2:4. Slovenský obranca strávil na ľade takmer 20 minút, inkasoval dvojminútový trest a pripísal si mínusový bod.

Edmonton Oiler v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Jurčom zvíťazili v sobotňajšom dueli na ľade New Yorku Rangers 4:1. Jurčo zaznamenal plusový bod. Ústrednou postavou "olejárov" bol Nemec Leon Draisaitl, ktorý si pripísal na konto dva góly a asistenciu.