21. októbra 2019

NHL: Tatarov gól Montrealu na body nestačil

Tomáš Tatar, archívna snímka.

Tomáš Tatar, archívna snímka. Foto: TASR/AP
New York 21. októbra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil gól v nedeľnom zápase NHL. Jeho Montreal Canadiens však prehral na ľade Minnesoty Wild 3:4. Pre 28-ročného útočníka to bol tretí gól a siedmy bod v tejto sezóne.

Tatar vyrovnal 23. minúte na 1:1, o 16 sekúnd neskôr otočil stav stretnutia Phillip Danault, Montreal však napokon podľahol po víťaznom zásahu Zacha Pariseho v tretej tretine. "Habs" nebodovali po dvoch víťazstvách. Minnestoa si pripísala iba druhý triumf v novom ročníku.

Edmonton Oilers aj s Tomášom Jurčom prehrali vo Winniepgu 0:1 po samostatných nájazdoch. V nich sa za hostí nepresadili Ryan Nugent-Hopkins ani Connor McDavid, na opačnej strane boli úspešní Kyle Connor aj Patrik Laine. Jets ukončili trojzápasovú sériu prehier.

Washington Capistals bez zraneného Richarda Pánika zdolala domáce Chicago Blackhawks 5:3. Asistenciou prispel k víťazstvu hostí John Carlson, získal 18. bod v sezóne a stal sa tretím obrancom v histórii NHL, ktorému sa podarilo v úvodných desiatich dueloch nazbierať aspoň osemnásť bodov.

Výsledky:

New York Rangers - Vancouver 2:3, Minnesota - Montreal 4:3 (TATAR za hostí 1+0), Chicago - Washington 3:5, Winnipeg - Edmonton 1:0 pp a sn, Anaheim - Calgary 1:2