08. apríla 2006

Corgoň liga - sobota - 26. kolo - súhrn

Gól: 5. ...

BRATISLAVA 8. apríla (WN/SITA) -

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 26. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2005/2006:

Matador Púchov - Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Gól: 5. Kopúnek, 45. Filip, ŽK: 20. Saláta, 64. P. Majerník (obaja Púchov) , rozhodovali: Havrilla - Laskovský, Benko, 1900 divákov

Púchov: Ilizi - Hricko, K. Németh, P. Vavrík, Saláta - Prokeš, Peter Majerník, Patrik Mráz (72. Hloušek), Chovanec - Jelšic (46. T. Ďurica), Pavlovič (59. Šnegoň)

Trnava: Lipčák - Kotula (67. Semanko), Poljovka, Čvirik, Husár - P. Ďuriš, Kopúnek, Filip (79. Chalupka), V. Labant (85. Kriss) - Kožuch, Blaha

Pre Púchov je každý zápas životne dôležitý a takým bol aj ten s Trnavou, už bez odvolaného trénera Vrbu. Favoritovi priniesla upokojenie už piata minúta, kedy Blaha našiel za šestnástkou číhajúceho Kopúnka a ten vymetal pavučiny v ľavom hornom rohu púchovskej brány - 0:1. Domáci sa z tohto úderu spamätávali ešte dobrých dvadsať minút a Lipčák musel prvý raz zasahovať až v 36. min po strele Majerníka. Podstatne tvrdšie, ale znova len do stredu bránky pálil v 41. min Hricko. V poslednej minúte prvého polčasu sa Trnave vydaril rýchly protiútok, keď Ďuriš pri postranej čiare vybojoval loptu pre Kožucha, po ktorého nezištnej prihrávke zvýšil Filip na 2:0. Cestu k dobytiu Lipčákovej brány chcel v druhom polčase ukázať stoper Németh, ale ani jedna z jeho dvoch striel sa neujala. Pokojne hrajúca Trnava sa do útoku zbytočne nehrnula a pohrozila iba raz. V 78. min rýchly Ďuriš ponúkol centrovanú loptu Kožuchovi, ale tomu ju v rozhodujúcej chvíli odkopol Vavrík. Púchovu odplávali dolu Váhom ďalšie tri body a nový tréner bude mať v boji o záchranu čo robiť.

Hlasy:

Ján Jozefovič (asistent tréner Púchova): "Po odvolaní trénera Vrbu ma vedenie klubu požiadalo pripraviť mužstvo na zápas s Trnavou a odkoučovať ho. Samotný zápas ukázal, že väčšia herná kvalita je na strane Trnavy, ktorá nás predčila v kombináciách a hlavne v prechode do útoku. My navyše hráme bez útoku a absolútne sa nevieme presadiť v šestnástke."

Jozef Adamec (tréner Trnavy): "Po známych udalostiach v priebehu týždňa bolo náročné pripraviť mužstvo, aby si verilo aj bez špílmachra Ujlakyho. Podarilo sa nám to a Púchov videl stretnutie pod absolútnou réžiou Trnavy. Po celý zápas sme kontrolovali hru a navyše strelili aj dva krásne góly. Domáci síce zahrali o päťdesiat percent lepšie ako v utorňajšej dohrávke s Ružomberkom, ale na zisk bodov to nestačilo."

ZTS Dubnica - FC Nitra 2:1 (1:1)

Góly:14. a 55. M. Filo ml. - 15. Rák, ŽK: 78. Jonáš, 89. Pleva - 29. Čeman, 31. Rák, rozhodovali: Šulgan - Balko, Ružbarský, 1650 divákov

Dubnica: Holec - Pleva, Špendla, Adámik (63. Novák), Jonáš - Grendel, Držík, Bruško, Kiška - Kuzma (81. Augustíni), M. Filo ml. (79. Adam)

Nitra: Senecký - Karlík, Szórád, Čeman, P. Farkaš - Nečas (77. Pčola), M. Farkaš, Štajer (68. Grajciar), Šimončič (56. Babič) - Bališ, Rák

Dubnica sa chystala na Nitru so zámerom oplatiť jej domácu prehru z jesene. V 14 min začal scenár napĺňať Michal Filo, ale o tridsať sekúnd nato vyrovnal Rák. Domáci mali s najlepším nitrianskym strelcom veľa roboty počas celého zápasu. Spolu s pohyblivým Bališom, ktorý hral s veľkým nasadením, boli Nitrania v útoku dosť nebezpeční, no k efektívnemu zakončeniu sa nedostávali. Dubničania sa po druhýkrát dostali do vedenia v 55. min, keď sa dokázali pozbierať aj po neúspešnej realizácii pokutového kopu Kiškom hneď v úvode II. polčasu. Svoj druhý gól v zápase strelil opäť Filo. V 67. min Karlík zachránil pred Bruškom a taktiež pred dorážajúcim Filom. V 72. min nepresne hlavičkoval Rák. Samotný záver stretnutia už dramatické okamihy nepriniesol a tak tri body ostali doma.

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Diváci videli kvalitný futbal, po úvodnom góle sme urobili obvyklú chybu, ktorú súper potrestal a vyrovnal. Nitra bola dobrým protivníkom a museli sme vynaložiť veľa síl. Za stavu 2:1 sme nevyužili tutovku, keď v 67. min mohol zvýšiť Bruško a tak sme boli pod tlakom až do konca zápasu. Kiška nepremenil pokutový kop, našťastie to bolo začiatkom druhého polčasu a tak to výkon mužstva nepoznačilo."

Ivan Galád (tréner Nitry): "Z prehry som sklamaný, snažili sme sa v Dubnici bodovať. Som rád, že sme odohrali korektný zápas s dobrou úrovňou. Súper dal aj po našich chybách dva pekné góly a v zápase boli aj ďalšie hodnotné futbalové akcie. Škoda šance Ráka v 72. min, podobné zvykne premieňať, tentoraz však nie. Vyhralo šťastnejšie a futbalovejšie mužstvo."

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 62. Jendrišek, ŽK: 84. Hrbek, rozhodovali: Šipoš - Rendko, Kubica, 2962 divákov

Ružomberok: Hajdúch - Pospíšil, Dvorník, Laurinc, Kotrys - Žofčák (86. Siva), T. Sedlák, Sapara (84. Dovičovič), Božok (58. Ďubek) - Nezmar, Jendrišek

B. Bystrica: Boroš - F. Kunzo, Svintek, V. Veselý, Libič (78. Hrbek) - Páleník (75. Očovan) - Gibala (69. M. Ďuriš), Bažík, M. Pančík ml. - Semeník, Vyskoč

Domáci mali prevažnú časť prvého polčasu prevahu, gólovú šancu si však nevypracovali. V 3. min Jendrišekova strela letela mimo bránku. V 12. min pohrozili hostia. Pančíkovu strelu po Semeníkovom centri smerujúcu k ľavej tyči včas odkopol Dvorník. O tri minúty nato Nezmar nedočiahol na Dvorníkov center v malom obdlžniku. V 22. min ten istý hráč zblízka mieril nad brvno. Do priestoru bránky trafili Ružomberčania prvýkrát až v 27. min - zo Saparovou strelou zo 16 m však brankár hostí problémy nemal. V 43. min boli blízko ku gólu hostia, Pančík však center Bažíka v ideálnej pozícii nezúžitkoval. V 57. min sa zrodila dovtedy najväčšia príležitosť zápasu. Semeník z troch metrov pálil do vybiehajúceho Hajdúcha. V 62. min Jendrišek prešprintoval Svinteka a krásnou strelou do pravého rohu prekonal Boroša - 1:0. Ďalší úspech mal ružomberský útočník na kopačke o sedem minút neskôr, tentortaz jeho pohotovú strelu gólman hostí reflexívne vyrazil. V 71. min Žofčák opečiatkoval brvno nad Borošom. Záverečné minúty už gólový zvrat nepriniesli.

Hlasy:

František Komňacký (tréner Ružomberka): "Zápas bol pre nás ťažší než sme potrebovali pred ovetou semifinále Slovenského pohára. Banská Bystrica hrala takticky dobre, spoliehala sa na protiútoky a dva z nich boli veľmi nebezpečné. Chceli sme si vytvoriť tlak už v prvom polčase a dostávať sa do šancí, no to sa nám nedarilo. Po Jendrišekovom góle, sme mohli pridať aj ďalšie. Nestalo sa tak a o výsledok sme strachovali až do konca."

Dušan Radolský (tréner B. Bystrice): "Škoda nevyužitej šance Semeníka, ak by dal gól mohlo sa to vyvíjať inak. Dostali sme gól v tej najnevhodnejšej chvíli, keď sme mali zúžitkovať narastajúcu nervozitu domácich. Videli sme však zaujímavé stretnutie."

MŠK Žilina - Inter Bratislava 1:1 (1:0)

Gól: 6. Vomáčka - 90. Hodek, ŽK: 15. Doležaj, 51. Vomáčka, 64. Tesák - 13. Drahno, 18. Šedivý, 73. Baláž, 88. Matovič, rozhodovali: Vnuk - Sluk, E. Cuninka, 1841 divákov

Žilina: Perniš - Pekarík, Doležaj, Švestka, Polovanec - Vomáčka, Belák - Jež - Šesták (90+ Belaník), Tesák (66. Minarčík) - Straka

Inter: Bernady - M. Drahno, Šedivý, Zavaterník, Matovič - Dirnbach (46. Jeťko), Brezík (59. Paulík), Hodek, Pečalka, Bončo (46. Pavol Baláž) - Šlahor

V slabom stretnutí mala Žilina už v 5. min prvú šancu, keď po Doležajovom priamom kope vytlačil loptu na roh gólman Bernady. Po ňom Vomáčka hlavou vsietil úvodný gól zápasu - 1:0. O pár sekúnd sa v ďalšej dobrej príležitosti ocitol Šesták, no lopta prešla vedľa pravej žrde. Dobre hrajúci Vomáčka v 13. min strelou z diaľky takmer zvýšil, no Bernady opäť loptu posunul na roh. Štvrťhodinu sa potom nič nedialo a divákov zaujal až Strakov bežecký súboj so Zavaterníkom, po ktorom odkopol loptu do bezpečia Bernady. Brankár hostí potvrdil svoje kvality v 36. min pri Ježovom voleji spoza šesťnástky a pred polčasovým hvizdom zaujal ešte prienik Pekaríka, ale strela domáceho obrancu letela vysoko nad bránu. Hostia vymenili v zostave v prestávke dvoch hráčov a zlepšili pohyb na trávniku. V 52. min unikol Šlahor Doležajovi, no jeho center po zemi Baláž v šesťnástke nestihol trafiť. Dlhé minúty sa potom na futbal, ktorý predvádzali oba tímy nedalo pozerať a divákov zobudila až Doležajova prudká strela z vyše tridsiatich metrov, ktorú brankár Interu vytlačil opäť na roh. Po ňom hlavičkoval Polovanec nad. Od 80. min predviedli domáci tri akcie, z ktorých mohli padnúť góly, no Minarčík s Ježom neuspeli, v 81. min dával Šesták gól z ofsajdu a Vomáčkov priamy kop letel vedľa pravej žrde. V poslednej minúte riadneho hracieho času udrelo na druhej strane. Paulík vysunul dobrou prihrávkou do šance Hodeka a ten v šestnástke popri Pernišovi bez problémov vyrovnal. Zápas sa nakoniec aj tak mohol skončiť víťazstvom domácich, ale v nadstavenom čase zachránil žltočiernym cenný bod pohotový Bernady, ktorý zastavil Vomáčkovu strelu zblízka.

Hlasy:

Marian Vlak (tréner Žiliny): "Je ťažké hodnotiť takýto zápas. Mali sme šance, mali sme prevahu, viedli sme, no z nepochopiteľnej chyby sme dostali gól. Nevyhrali sme a je pre mňa nepochopiteľné ako sme mohli stratiť body."

Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "Musím povedať, že prvý polčas sme hrali ustráchane, smerom dopredu sme si nič nevytvorili, domáci nás zatlačili a po ich šanciach sme mohli prehrávať aj o dva o tri góly. Cez prestávku som hráčov nabádal, aby začali hrať normálne bez strachu, v závere sme dali pekný gól, ale mohli sme aj prehrať. Za druhý polčas sme si remízu zaslúžili, bod je pre nás zlatý. Podržal nás Bernady."