21. augusta 2010

Corgoň liga: Súhrn výsledkov 6. kola

Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 6. ...

bez nazvu Ľubomír Bernáth z Trnavy hlavičkuje na košickú bránku v zápase MFK Košice - FC Spartak Trnava 6. kola futbalovej Corgoň ligy

BRATISLAVA 21. augusta (WENOVINY) - Futbal - Corgoň liga 2010/2011 - 6. kolo:

FK Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:0 (0:0)
Góly: 69. a 86. Pich, ŽK: 73. S. Bališ (Nitra), rozhodovali: Pavlík - Brendza, Tomčík, 2750 divákov

Banská Bystrica: Boroš - Pleva, Adámik, P. Vajda, M. Savič - Pečovský - M. Pančík ml., T. Hučko (87. Brašeň) - V. Gajdoš (78. Považanec) - Seye, Pich (90. M. Hlinka)
Nitra: L. Hroššo - Igor Kotora, Martin Tóth, M. Kolmokov, J. Leško - Štetina - R. Valenta (57. M. Mikuš), Šimončič, R. Sloboda (67. S. Bališ) - I. Hodúr (46. Matej Král) - Rák

Pod Urpínom sa hral bojovný, snaživý a kombinačný futbal. Oba tímy produkovali útočnú hru, v prvom polčase to bol vyrovnaný súboj s viacerými šancami. Najvážnejšie sa v prvom polčase udiali až po 27 minútach hry, keď najprv po Gajdošovej prihrávke zakončoval domáci Pich v šestnástke, ale slabo. Následne mal možnosť skórovať z dorážky, no tečovaná lopta si cestu do bránky nenašla. Vzápätí pohrozili hostia. Najprv po Vajdovej chybe Rák a potom po Plevovej Šimončič. Obaja hosťujúci futbalisti sa však nepresadili. V 31. min vystrelil z hranice šestnástky Valenta, ale zaskvel sa brankár Dukly Boroš. Na opačnej strane bol zaujímavý Gajdošov center z rohu, keď Hučko hlavou tesne minul vzdialenejšiu žrď Hroššovej svätyne. V 39. min si Štetina narazil loptu so Slobodom a pekne zakončil spoza šestnástky, ale lopta išla tesne vedľa bránky. O minútu neskôr Rák zo štandardky spoza rohu šestnástky trafil bočnú sieť. Minútu pred koncom polčasu sa mohla dostať do vedenia Dukla, keď Savič od autovej čiary kúsok od svojej striedačky našiel centrom Seyeho, ktorý vo výskoku hlavičkoval loptu tesne nad brvno.
Po zmene strán jasne dominovala na ihrisku Dukla, pretože hosťom pre žalúdočné problémy už chýbal na trávniku Hodúr. Banská Bystrica si vytvorila tlak i šance, ktoré napokon zúročil najlepší strelec mužstva Róbert Pich. Už v 49. min mohol Pančíkov center z pravej strany Seye umiestniť hlavou do bránky, ale Hroššo loptu tečoval do brvna. O desať minút neskôr Hučko našiel v šestnástke Picha, ktorý z ľavej strany netrafil bránku. O dve minúty neskôr Seye poslal strieľanú prihrávku do malého vápna, Pichov teč Nitrania odvrátili. Pich trafil navyše žrď a nepresadil sa ani po centri Saviča hlavou. Napokon však strelil gól, keď mu v 69. min Adámik poslal loptu cez stred ihriska do šestnástky a najlepší strelec Dukly potrebnou rýchlosťou nedal defenzíve hostí šancu a prekonal umiestnenou strelou po zemi inak vynikajúceho Hrošša - 1:0. Nitranov ani inkasovaný gól neprebral, ich snaha smerom dopredu nikam neviedla. Naopak, hostia mohli inkasovať v 80. min, keď Savič s Pichom predviedli pri autovej čiare futbalovú ekvilibristiku. Strelec gólu poslal loptu do pokutového územia, kde sa Seye neulakomil a Považanec strelou po zemi takmer prekonal Hrošša. Následne sa lopta dostala na hlavu Pančíka, ktorý pred poloprázdnou bránkou nezakončil dobre. O štyri minúty neskôr Seye oklamal Tótha a mohol aj Hrošša, no trafil iba bočnú sieť. Až v 86. min sa Štiavničky radovali druhýkrát, keď Pleva poslal loptu z pravej strany do šestnástky, Seye ju prenechal Pichovi a hrdina zápasu bez prípravy strelil pod brvno - 2:0. Nitrania sa ani v záverečných minútach na nič nezmohli, snaživý Rák na všetko sám nestačil.

MFK Košice - FC Spartak Trnava 0:2 (0:0)
Góly: 64. Koro Kone, 82. Ľ. Bernáth, ŽK: 30. Škutka (Košice), rozhodovali: Matúš - R. Sluk, Petríček, 1840 divákov

Košice: Tofiloski - Kolbas, I. Djokovič, R. Cicman, M. Čonka (66. Spasojevič) - Kavka, Juhar - Pavol Jurčo, Čukič (46. Viazanko), Pačinda (73. Gál-Andrezly) - Škutka
Trnava: M. Raška - J. Čarnota (84. Peter Mráz), Diallo, Gross, Machovec - Koro Kone (77. Čorič), Kaščák, P. Čarnota, Bicák - Ľ. Bernáth, Wellington

Trnavčania s veľkou podporou svojich fanúšikov mali v Čermeli prakticky domáce prostredie, čo sa premietlo aj do konečného stavu. Hostia začali aktívne a prakticky celý prvý polčas patril im. Domáci si nevypracovali ani jednu šancu a nevystrelili ani na bránku. V 9. min Bernáth z dobrej šance zle zakončil svoju príležitosť, jeho strelu Tofiloski chytil. V 20. min išiel Bernáth sám na Tofiloského, ktorý zmaril jeho šancu. O minútu neskôr Wellington neskóroval vo vyloženej príležitosti. Postupne Košičania vyrovnali hru, no Trnavčania neustále hrozili rýchlym protiútokom. V 41. min unikol Koro Kone a jeho presnú prihrávku z päťky Wellington zahodil.

Po zmene strán sa konečne prebudili aj Košičania. Najprv po peknej akcii Viazanka s Kolbasom trafil Škutka žrď, potom v 63. min Jurčov priamy kop z 25 m vyrazil Raška iba pred Kavku, ktorý sa zle v situácii zorientoval. Už o minútu sa skóre menilo, keď po rýchlej narážačke Koro Kone otvoril skóre stretnutia - 0:1. V 79. min mal Juhar na kopačke vyrovnanie, ale po kľučke na brankára nepochopiteľne netrafil bránku. O tri minúty neskôr Wellingtonovu šancu zlikvidoval domáci gólman, no odrazenú loptu Bernáth poslal do prázdnej bránky - 0:2. Až do konca zápasu si už potom ani jedno z mužstiev nevypracovalo možnosť na skórovanie a Trnavčania si zaslúžene odnášajú z Košíc tri body.

Hlasy:
Žarko Djurovič (tréner Košíc): "V prvom polčase sme hrali horšie ako Trnava. Po prestávke sme mali šance, no nestrelili sme gól. Veľmi nám chýbajú skúsení hráči. Trnava ich má, a preto v druhom polčase z dvoch šancí strelili dva góly. "
Dušan Radolský (tréner Trnavy): "Dnes sme zaslúžene zvíťazili. V prvom polčase sme domácich do ničoho nepustili. Po zmene strán sme vyrážali do otvorenej obrany a strelili dva góly."