Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. októbra 2020

Do celoplošného testovania sa zapoja aj stovky dobrovoľníkov z ministerstva vnútraDo celoplošného testovania sa zapojí aj takmer 350 dobrovoľníkov z radov zamestnancov Ministerstva vnútra SR (MV SR). Na odberových miestach budú ...Zdieľať
29.10.2020  - Do celoplošného testovania sa zapojí aj takmer 350 dobrovoľníkov z radov zamestnancov Ministerstva vnútra SR (MV SR). Na odberových miestach budú poskytovať pomoc a podporu ostatným zložkám zabezpečujúcim testovanie.


Ako dobrovoľníci budú pôsobiť aj štátni tajomníci MV SR Vendelín Leitner a Ján Lazar, generálny tajomník služobného úradu MV SR Ľubomír Šablica či generálny riaditeľ kancelárie ministra vnútra Peter Rolný. V tlačovej správe o tom informovala Barbara Túrosová z Tlačového odboru rezortu vnútra.


Pomoc ponúkli zamestnanci vo všetkých krajoch naprieč rôznymi útvarmi – zo sekcií ministerstva, z okresných úradov, leteckého útvaru, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Akadémie Policajného zboru, Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, vikariátu či archívov.


Na odberových miestach budú pomáhať predovšetkým s administratívnymi úkonmi. V nasadení bude okrem toho približne päťtisíc policajtov, 100 hasičov, každý deň víkendového testovania aj 50 horských záchranárov, ako aj pracovníci odborov krízového riadenia okresných úradov.

Na Slovensku bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00 celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19.


Zdroj: Webnoviny.sk - Do celoplošného testovania sa zapoja aj stovky dobrovoľníkov z ministerstva vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
U pripraveného zubára ste v bezpečí. Istotou je spoločná zodpovednosť
<< predchádzajúci článok
Tínedžer Marek znásilnil v Liverpoole 11-ročné dievča a napriek zadržaným dokladom ušiel na Slovensko

Do celoplošného testovania sa zapoja aj stovky dobrovoľníkov z ministerstva vnútra - diskusné fórum čitateľov