Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2019

Dovozné aj vývozné ceny v USA v júli nečakane vzrástliDovozné ceny v USA zaznamenali v júli nečakaný rast a podobne sa vyvíjali aj ceny vývozu. Uviedlo to v stredu americké ministerstvo práce.Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Washington 14. augusta (TASR) - Dovozné ceny v USA zaznamenali v júli nečakaný rast a podobne sa vyvíjali aj ceny vývozu. Uviedlo to v stredu americké ministerstvo práce.


Po júnovom výraznejšom než pôvodne očakávanom poklese dosiahli dovozné ceny v júli nečakaný rast. Americké ministerstvo práce uviedlo, že dovozné ceny vzrástli v júli o 0,2 % a zároveň upravilo pokles cien za mesiac jún smerom nadol. Ministerstvo pôvodne uvádzalo pokles cien o 0,9 %, po úprave však dovozné ceny v júni zaznamenali pokles o 1,1 %.

Júlový vývoj prekvapil ekonómov, ktorí počítali so stagnáciou. Vychádzali však z pôvodných údajov za mesiac jún.

Nečakaný rast zaznamenali aj ceny vývozu. Aj exportné ceny sa v júli zvýšili o 0,2 % po 0,6-percentnom poklese za mesiac jún. V tomto prípade júnový výsledok ministerstvo revidovalo smerom nahor, keď pôvodne udávalo pokles až o 0,7 %. Rovnako ako v prípade dovozných cien, aj pri vývozných cenách ekonómovia očakávali stagnáciu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Smer-SD nepredloží vlastný návrh zákona o interrupciách
<< predchádzajúci článok
Nemecko musí vziať späť azylanta deportovaného do Grécka, rozhodol súd

Dovozné aj vývozné ceny v USA v júli nečakane vzrástli - diskusné fórum čitateľov