19. októbra 2019

Dúbravka robil, čo mohol, na výhru Newcastle United to nestačilo

Martin Dúbravka, archívna snímka.

Martin Dúbravka, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 19. októbra (TASR) - Futbalisti londýnskej Chelsea zdolali v sobotnom domácom stretnutí 9. kola anglickej Premier League Newcastle United 1:0. Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka dlho držal čisté konto hostí, no v 73. minúte ho prekonal Marcos Alonso. Newcastle sa nachádza v zóne zostupu na 18. priečke.

Najbližší súper Slovana Bratislava v Európskej lige Wolverhampton doma remizoval 1:1 so Southamptonom. Ako jediný sa v jeho drese presadil v 61. minúte z jedenástky Mexičan Raul Jimenez. Duel Slovan - Wolverhampton je na programe vo štvrtok 24. októbra o 18.55 h na Tehelnom poli.

Aj po reprezentačnej prestávke pokračuje trápenie Tottenhamu. Finalista predchádzajúceho ročníka Ligy majstrov získal doma proti poslednému Watfordu bod za remízu 1:1. Hostia takmer celý duel viedli, keď v 6. minúte otvoril skóre Abdoulaye Doucoure. Aspoň bod pre "kohútov" vydoloval štyri minúty pred koncom Dele Alli po chybe brankára Bena Fostera.

Nováčikovská Aston Villa zvíťazila nad Brightonom 2:1, keď rozhodujúci gól strelil vo štvrtej minúte nadstaveného času Matt Targett.

Manchester City rozhodol o triumfe na trávniku Crystal Palace 2:0 dvoma zlepenými gólmi tesne pred prestávkou. Presadili sa Gabriel Jesus a David Silva. Obhajcovia titulu zaostávajú o päť bodov za vedúcim FC Liverpool, ktorý má k dobru nedeľňajší šláger na štadióne Manchestru United.