Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. mája 2022

Duda so Zelenskym hodili za hlavu spory z minulosti, dohodli sa na zjednodušení prechodu cez poľsko-ukrajinskú hranicuUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil bilaterálnu dohodu medzi Ukrajinou a Poľskom, ktorý by mala zjednodušiť hraničné prechody medzi oboma krajinami. ...Zdieľať
russia_ukraine_war_poland_43296 ba275b9b2600495fbc4c0c9fc9f71f36 676x442 22.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil bilaterálnu dohodu medzi Ukrajinou a Poľskom, ktorý by mala zjednodušiť hraničné prechody medzi oboma krajinami. Informuje o tom web eurointegration.com.ua.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Podpora pri vstupe Ukrajiny do EÚ


Zelenskyj poznamenal, že teraz sú Ukrajinci a Poliaci ako bratia a sestry. „Sme príbuzní. A nie sú medzi nami žiadne hranice ani bariéry,“ povedal.

Zároveň sa poďakoval poľskému prezidentovi Andrzejovi Dudovi za spoločnú iniciatívu so slovenským lídrom presvedčiť európskych kolegov, ktorí stále váhajú nad udelením štatútu kandidátskej krajiny pre vstup Ukrajiny do Európskej únie.

Dávno zabudnuté spory


„Poľsko-ukrajinská hranica musí spájať, nie oddeľovať. To musí byť náš veľký cieľ,“ povedal Duda, ktorý vyzval najmä na vytvorenie vysokorýchlostného železničného spojenia medzi Kyjevom a Varšavou.

Zelenskyj tiež vyhlásil, že Rusko, ktoré začalo vojnu, prinútilo Ukrajinu a Poľsko zabudnúť na spory z minulosti. Oznámil tiež návrh zákona o rozšírených príležitostiach pre poľských občanov na Ukrajine ako poďakovanie Poľsku za to, že víta Ukrajincov utekajúcich pred vojnou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Duda so Zelenskym hodili za hlavu spory z minulosti, dohodli sa na zjednodušení prechodu cez poľsko-ukrajinskú hranicu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo štvrtok bude pokračovať proces v kauze prípravy vraždy podnikateľky Volzovej
<< predchádzajúci článok
Ukrajina vstúpi do EÚ najskôr o 15 rokov. Ak niekto tvrdí niečo iné, podľa francúzskeho ministra klame a zavádza