Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. októbra 2019

Dvojica Paci Pac vydáva nový singel Mliečko, predstaví ho na turnéPopulárna dvojica Paci Pac, archívna snímka.Zdieľať
Populárna dvojica Paci Pac, archívna snímka. Foto: Facebook PACI PAC
Bratislava 21. októbra (TASR) – Známa a na Slovensku populárna dvojica Paci Pac, ktorú tvoria herečka Adriana „Paci“ Pešinová a bývalý člen skupiny Ine Kafe Mário „Pac“ Praženec, začala prvú októbrovú nedeľu koncertné turné, na ktorom predstaví aj nový singel Mliečko. TASR o tom informovala PR manažérka Janka Marczellová.
Úspechy so skladbami a videami pre deti dosahujú už pravidelne. Najväčšiu sledovanosť má klip Slon, ktorý pochádza z DVD Paci Pac 2. Celkový počet jeho zhliadnutí sa blíži k číslu 90 miliónov. Stal sa tak historicky druhým najsledovanejším slovenským videoklipom na YouTube a má našliapnuté bodovať ešte vyššie.

Dvojica Paci Pac predstavila novinku Mliečko iba pred pár dňami. Jej dej sa odohráva v gazdovskej dedinke Abeland pri Lozorne. Azda aj preto si hlavnú úlohu v klipe zahral ten najpovolanejší. „Mário je veľký fanúšik relácie Farma. Bol nadšený, keď hospodár Bagár prijal účinkovanie v klipe, a ihneď sa veľmi skamarátili. Okrem neho si tu zahral aj Dominik Hopjak, známy športovec, tréner, triatlonista, bežec a spoluzakladateľ slovenského crossfitu. V klipe účinkujú aj deti z DanceKids a futbal si v ňom zahrali mladí futbalisti z Lábu a Marianky,“ prezrádza Adriana Paci.

O hudbu a text sa postaral Mário Praženec alias Pac, o scenár Adriana Paci Pešinová a klip točil dvorný režisér dua Miro Roháček. O nový vizuál aj návrh kulís sa pričinil grafik Stano Malák.

Koncertné turné odštartovali 6. októbra a celkovo má 14 zastávok naprieč celým Slovenskom. „Pred prvým koncertom v Dolnom Kubíne, kde sme hrali vôbec prvýkrát, sme mali i trému. Nakoniec všetko dobre dopadlo a prišli si nás pozrieť stovky ľudí. Nechýbali pesničky Levík Leo či novinka Mliečko. Ľudia na ne reagovali fantasticky, deti tancovali pod pódiom a rad na fotku s nami po koncerte nemal konca,“ prezrádza pozadie prvého vystúpenia v rámci turné mužská polovica dua, Mário Praženec.

„Taktiež sme vyskúšali nové kostýmy. Deťom sa páčil hlavne Pán Trampolíni, ktorý poskakoval hore-dole po pódiu a veselú atmosféru o to viac umocnil,“ doplnila ho Paci. Rovnako úspešný bol aj druhý koncert v Spišskej Novej Vsi. „Opäť sme si užili vystúpenie s vypredanou sálou a parádnou atmosférou, ale najmä radosť detí i dospelákov,“ zhodnotil zatiaľ ostatné vystúpenie Pac.

Najbližšie sa Paci Pac predstavia v Považskej Bystrici (23. 10.) a Trnave (24. 10.). Turné ďalej pokračuje v Žiari nad Hronom (25. 10.), Žiline (26. 10.), Snine (27. 10.), Vranove nad Topľou (27. 10.), v novembri potom v Bratislave (15. 11.), Michalovciach (16. 11.), Sobranciach (16. 11.), Trebišove (17. 11.), Humennom (17. 11.) a skončí sa 28. novembra v Banskej Bystrici.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najobľúbenejšími menami v Česku sú Eliška a Jakub
<< predchádzajúci článok
Ji.hlava sa začne poctou V. Chytilovej a J. Kučerovi

Dvojica Paci Pac vydáva nový singel Mliečko, predstaví ho na turné - diskusné fórum čitateľov