02. februára 2010

Edmonton konečne vyhral, hetrik Crosbyho

Hokejisti Edmonton Oilers prerušili svoju šnúru prehier, po trinástich zápasoch konečne vyhrali, keď v pondelok zdolali Carolinu 4:2. Oilers boli len jeden zápas od vyrovnania ...

EDMONTON 2. februára (WEBNOVINY) - Hokejisti Edmonton Oilers prerušili svoju šnúru prehier, po trinástich zápasoch konečne vyhrali, keď v pondelok zdolali Carolinu 4:2. Oilers boli len jeden zápas od vyrovnania svojej najhoršej bilancie, keď v roku 1993 nevyhrali štrnásťkrát v rade. Edmonton získal dva body prvýkrát v kalendárnom roku 2010. "Nikdy sa nechcete dostať do tejto situácie. Bolo skvelé sa opäť tešiť z víťazstva. Bola to však iba jedna výhra. Verím však, že vďaka nej získame potrebné sebavedomie," povedal hráč Edmontonu Sam Gagner. Slovenský obranca Oilers Ľubomír Višňovský sa v zápase prezentoval počas vyše 21-minút na ľade jednou strelou.

Hviezda Pittsburghu Sidney Crosby sa vďaka hetriku v zápase s Buffalom (5:4) dotiahol v tabuľke kanonierov súťaže na doterajšieho lídra Patricka Marleaua. Obaja majú na svojom konte po 37 gólov. Crosby na hetrik potreboval osem minút v druhej časti prostrednej tretiny.