Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. augusta 2019

Ekonomika Maďarska má najslabší rast za posledné štyri kvartályEkonomika Maďarska zaznamenala v 2. kvartáli miernejšie spomalenie rastu, než sa pôvodne očakávalo, napriek tomu bol rast najslabší za posledné štyri kvartály. Informoval o tom v stredu maďarský ...Zdieľať
Budapešť 14. augusta (TASR) - Ekonomika Maďarska zaznamenala v 2. kvartáli miernejšie spomalenie rastu, než sa pôvodne očakávalo, napriek tomu bol rast najslabší za posledné štyri kvartály. Informoval o tom v stredu maďarský štatistický úrad, ktorý zverejnil predbežné údaje.


Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Hrubý domáci produkt (HDP) na neupravenej báze vzrástol v 2. štvrťroku medziročne o 4,9 %. V 1. kvartáli rast dosiahol 5,3 %. Výsledky za 2. kvartál sú tak lepšie, než očakávali ekonómovia, ktorí počítali so spomalením rastu na 4,6 %.

Po úprave o kalendárne vplyvy rast dosiahol 5,1 % po 5,3-percentnom raste a rovnakým tempom, teda o 5,1 %, vzrástla ekonomika aj v prípade úpravy o kalendárne aj sezónne vplyvy. Spomalenie však bolo miernejšie, keďže v 1. kvartáli HDP po úprave o kalendárne a sezónne vplyvy vzrástol o 5,2 %.

Slabšie tempo rastu vykázala maďarská ekonomika aj v medzikvartálnom porovnaní. V 1. kvartáli sa zvýšila o 1,4 %, v 2. kvartáli rast dosiahol 1,1 %.

Za celý 1. polrok sa HDP Maďarska na neupravenej báze zvýšil medziročne o 5,1 % a po úprave o kalendárne vplyvy o 5,2 %. V prípade úpravy o kalendárne aj sezónne vplyvy rast dosiahol tiež 5,2 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Brány zrekonštruovanej pasáže v Starej Ľubovni oficiálne otvorili
<< predchádzajúci článok
Povstalci v Idlibe údajne zostrelili lietadlo sýrskych vzdušných síl

Ekonomika Maďarska má najslabší rast za posledné štyri kvartály - diskusné fórum čitateľov