Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. júla 2020

Emmanuel Macron vymenoval nového francúzskeho premiéra, stal sa ním Jean CastexFrancúzsky prezident v piatok vymenoval za nového premiéra Jeana Castexa, ktorý koordinoval stratégiu opätovného otvárania Francúzska v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Krajina by sa ...Zdieľať
france_politics_69993 75a5918d382642b0af789b37b4041290 min 676x460 3.7.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsky prezident v piatok vymenoval za nového premiéra Jeana Castexa, ktorý koordinoval stratégiu opätovného otvárania Francúzska v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.


Krajina by sa mala pod jeho vedením sústrediť na opätovné naštartovanie ekonomiky, hlboko poznačenej koronakrízou a mesiacmi prísnych opatrení proti šíreniu vírusu. Castex na poste nahradil Édouarda Philippa, ktorý krátko predtým podal demisiu.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa chce ohlásenými zmenami vo vláde na zostávajúce dva roky svojho mandátu vydať "novou cestou". Vystriedať by sa malo viacero členov vlády.

Päťdesiatpäťročný Castex sa radí medzi konzervatívcov a svoju politickú kariéru začal v roku 2008 v mestečku Prades na juhu Francúzska, kde ho v marci znovu zvolili za starostu. Je považovaný za experta v sociálnej a zdravotnej oblasti.

Zmeny vo vláde nasledujú po tom, ako v komunálnych voľbách zelení porazili Macronovu vládnu stranu Republika v pohybe. Plánovali ich však už aj pred hlasovaním.


Zdroj: Webnoviny.sk - Emmanuel Macron vymenoval nového francúzskeho premiéra, stal sa ním Jean Castex © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvýšená rádioaktivita na severe Európy pochádza zrejme z jadrového reaktora, jeho poloha je neznáma
<< predchádzajúci článok
Pre koronakrízu je na Slovensku pod dočasnou ochranou 162 firiem, najviac ich sídli v Bratislavskom kraji

Emmanuel Macron vymenoval nového francúzskeho premiéra, stal sa ním Jean Castex - diskusné fórum čitateľov