24hod.sk    Šport    NHL

14. januára 2006

Excelentný Pálffy

Vo štvrtkových dueloch zámorskej NHL sa bodovo presadila trojica slovenských hokejistov.

Najviac sa darilo Miroslavovi Šatanovi v drese ostrovanov z New Yorku, keď sa rodák z Topoľčian podieľal pri víťazstve nad Calgary 3:2 na všetkých troch góloch.
Légia českých hráčov opäť úradovala v stretnutí jazdcov
z New Yorku proti edmontonským olejárom. Na výhre 5:4 po predĺžení sa hráči z krajiny majstrov sveta podieľali spolu deviatimi bodmi. Víťazný zásah zaznamenal už v 14. s predĺženia Jaromír Jágr, ktorý sa tak dostal opäť pred Rusa Kovaľčuka na čelo kanadského bodovania celej súťaže.
Na úvodné dva góly Kings prihrával slovenský obranca Ľubomír Višňovský a líder kanadského bodovania obrancov Bryan McCabe z Toronta má pred ním náskok už iba
3 body. Po šiestom góle sa Raycroft nechal vystriedať Timom Thomasom, na ktorého však za deväť minút nemierila ani jedna strela.
Na Floride sa proti miestnym panterom predstavil najslabší tím doterajšieho priebehu NHL St. Louis, ktorý domáci dolali 3:1. Strelecky boli prekvapujúco aktívnejší bluesmani, avšak spoľahlivý Roberto Luongo za svoj chrbát pustil iba jedinú strelu. Asistenciu si do kanadského bodovania pripísal aj slovenský center Jozef Stümpel. „Jozef mi poslal krásnu krížnu prihrávku, bolo by hriechom nepremeniť ju,“ pochválil kúsok 33-ročného rodáka
z Nitry spoluhráč z útoku Joe Nieuwendyk.
Dallaské hviezdy si bez väčších problémov poradili s hráčmi z hlavného mesta USA 4:1. O svojej výhre rozhodli už v I. tretine, keď skórovali trikrát.
(SITA)

Výsledky NHL

New York Islanders - Calgary 3:2 (1:2, 1:0, 1:0), góly: 3. Hunter (ŠATAN), 40. ŠATAN, 53. Parrish (ŠATAN) - 1. D. McCarthy, 18. Iginla. Buffalo - Phoenix 1:2 po samostatných nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 0:1), góly: 13. Pomminville - 42. Saprykin, Sanderson - premenil rozhodujúci samost. nájazd. New York Rangers - Edmonton 5:4 po predĺžení (1:0, 2:3, 1:1 - 1:0), góly: 8. Rucchin, 37. Ťutin, 39. Sýkora, 43. Průcha, 61. Jágr. Boston - Los Angeles 0:6 (0:1, 0:1, 0:4), góly: 19. Corvo (VIŠ˛OVSKŻ), 33. Cammalleri (VIŠ˛OVSKŻ), 41. Frolov, 45. D. Brown, 46. Frolov (tr. Str.), 51. Frolov. Florida - St. Louis 3:1 (2:0, 1:1, 0:0), góly: 15. O. Jokinen, 18. Nieuwendyk (STÜMPEL), 37. Horton - 31. Dallman. Detroit - Philadelphia 6:3 (0:0, 1:1, 5:2), góly: 34. Dacjuk, 41. Chelios, 41. Maltby, 49. Zetterberg, 52. Zetterberg, 55. Lang - 37. Gagne, 45. Seidenberg, 51. Gagne. Ottawa - San Jose 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), góly: 29. Marleau, 43. Ekman (J. Thornton, Cheechoo). Dallas - Washington 4:1 (3:0, 0:1, 1:0), góly: 4. Arnott, 10. Morrow, 17. Lehtinen, 44. Arnott - 24. Ovečkin.