29. júna 2009

Federer cez Söderlinga do štvrťfinále

Švajčiar Roger Federer bez problémov postúpil do štvrťfinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka - Wimbledone (dotácia 12 550 000 libier). Druhý nasadený hráč a päťnásobný šampión z ...

LONDÝN 29. júna (WEBNOVINY) - Švajčiar Roger Federer bez problémov postúpil do štvrťfinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka - Wimbledone (dotácia 12 550 000 libier). Druhý nasadený hráč a päťnásobný šampión z londýnskej trávy si v osemfinálovom 4. kole poradil s trinástkou žrebu, nevyspytateľným Švédom Robinom Söderlingom za 119 minút 6:4, 7:6 (5), 7:6 (5). V repríze finále nedávneho antukového Roland Garros v Paríži sa Švédovi opäť nepodarilo zaskočiť 14-násobného grandslamového šampióna, proti ktorému má po dnešku už hrozivú bilanciu 0:11. Dvadsaťsedemročný Federer postúpil ôsmykrát do wimbledonského štvrťfinále, pre 24-ročného Söderlinga je maximom práve tohtoročná účasť v osemfinále. Víťaz urobil v zápase iba 8 nevynútených chýb a zahral 34 víťazných úderov.

Vo vyrovnanom stretnutí Söderling zlyhal v koncovkách všetkých troch setov. Výborne podávajúci Švéd neudržal v závere prvého setu jedinýkrát v zápase svoj servis a v ďalších dvoch dejstvách nestačil na súpera v tesných tajbrejkoch. Súperom Federera v boji o postup do semifinále bude víťaz súboja Ivo Karlovič (22-Chorv.) - Fernando Verdasco (7-Šp.).