14. júna 2008

Federerovo 58. víťazstvo na tráve v rade

Švajčiarsky tenista Roger Federer natiahol svoju sériu víťazstiev na trávnatom povrchu už na 58 zápasov. V sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji ATP Gerry Weber Open v nemeckom Halle (dotácia 713 000 ...

HALLE 14. júna (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer natiahol svoju sériu víťazstiev na trávnatom povrchu už na 58 zápasov. V sobotňajšom semifinále dvojhry na turnaji ATP Gerry Weber Open v nemeckom Halle (dotácia 713 000 eur) zvíťazil líder svetového rebríčka nad nenasadeným domácim Nicolasom Kieferom za 66 minút 6:1, 6:4. Dvanásťnásobný grandslamový šampión si v nedeľňajšom finále zmeria sily s postupujúcim z neskoršieho sobotňajšieho semifinále Philipp Kohlschreiber (Nem.) - James Blake (2-USA). Dvadsaťšesťročný Bazilejčan Federer má s Kieferom, 38. v renkingu, bilanciu zo vzájomných duelov už 11:3. K jeho aktívam patrí aj víťazstvo vo finálovom súboji práve v Halle v roku 2003, pričom dvanásť mesiacov predtým bol v semifinále úspešnejší teraz 30-ročný Kiefer, miestny šampión 1999. Práve od sezóny 2003 ťahá Federer na nemeckej tráve sériu triumfov, ktorá zahŕňa zatiaľ štyri tituly a 24 jednotlivých stretnutí. Vlani na tomto podujatí neštartoval. Dvojhra - semifinále: Roger Federer (1-Švajč.) - Nicolas Kiefer (Nem.) 6:1, 6:4 za 66 minút SITA