Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. októbra 2018

Festival Stanislava Chrena v Kanianke ponúkne tento rok i KumštNámestie v Kanianke.Zdieľať
Námestie v Kanianke. Foto: TASR/Alexandra Moštková
 
Kanianka 12. októbra (TASR) - Kanianka v okrese Prievidza bude opäť hostiť divadelníkov z celého Slovenska. Siedmy ročník prehliadky seniorského divadla Festival Stanislava Chrena ponúkne od 19. do 21. októbra vystúpenia štyroch súborov i hosťovské predstavenie, informovala Jana Hvojniková z Regionálneho kultúrneho centra (RKC) v Prievidzi.


Celoslovenskú súťažnú prehliadku seniorského divadla otvorí 19. októbra vystúpenie Folklórnej skupiny Košovan z Kanianky a výstava fotografií z predchádzajúcich ročníkov. Následne sa predstaví Divadelný súbor Bablan z Lehoty pod Vtáčnikom s hrou 2 sestry a Divadelný ochotnícky súbor Braxatoris z Krupiny s predstavením Hra je hra.

S autorskou inscenáciou Kubo alebo tak si tu žijeme vystúpi 20. októbra Ochotnícky divadelný súbor Ahoj v Dovalove, po ňom si návštevníci budú môcť pozrieť hosťovské predstavenie Kumšt pod režisérskou taktovkou Martina Mňahončáka. Festival 21. októbra uzavrie Divadlo "A" a Divadlo Shanti, o.z., s Príbehom oklamanej ženy.

Festival nesie meno dlhoročného organizátora ochotníckeho života na Slovensku, viacerých divadelných prehliadok ochotníkov a tiež zakladateľa prvého seniorského divadla v Tisovci Stanislava Chrena (1935-1998). O rozvoj ochotníckeho divadla sa zaslúžil aj ako usporiadateľ vzdelávacích podujatí a tvorivých dielní.

Organizátorom podujatia sú popri RKC v Prievidzi a Divadelnom súbore Stanislava Chrena v Kanianke i Miestny odbor Matice slovenskej v Kanianke a obec Kanianka. Hlavným partnerom podujatia je Fond na podporu umenia.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britskú kráľovskú rodinu čaká druhá svadba v jednom roku
<< predchádzajúci článok
Bratislavská výstava obrazov je spomienkou na maliara Ľuba Zelinu

Festival Stanislava Chrena v Kanianke ponúkne tento rok i Kumšt - diskusné fórum čitateľov