Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. októbra 2023

Fico má síce v rukách najlepšie karty, ale Šimečka má po prvom kole neformálnych rozhovorov aj dobré správyV sondovaní možnosti koalície bez Smeru-SD bude Progresívne Slovensko (PS) pokračovať aj napriek menšej ...Zdieľať
651877872b30c998161113 1 676x451 3.10.2023 (SITA.sk) - V sondovaní možnosti koalície bez Smeru-SD bude Progresívne Slovensko (PS) pokračovať aj napriek menšej pravdepodobnosti.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


Uviedol to predseda PS Michal Šimečka, ktorý v utorok dokončil prvé kolo neformálnych rozhovorov s predsedami strán budúcej možnej koalície.

„Dobrou správou je, že zo všetkých strán je potvrdený záujem pokračovať v rozhovoroch a nenarazili sme na požiadavku, o ktorej by sme sa nevedeli ďalej rozprávať. Najlepšie karty má však v rukách stále Robert Fico - je víťaz volieb, disponuje najväčším počtom mandátom, aj poverením od pani prezidentky," uviedol Šimečka s tým, že PS do toho pôjde bez červených čiar s úprimným zájmom dohodnúť sa.

O ďalších kolách rozhovorov a spätnej väzbe od partnerov bude Šimečka verejnosť súhrnne informovať.


Zdroj: SITA.sk - Fico má síce v rukách najlepšie karty, ale Šimečka má po prvom kole neformálnych rozhovorov aj dobré správy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sklenár s generálom Zmekom otvorili desiaty ročník veľtrhu obrannej a bezpečnostnej techniky IDEB (foto)
<< predchádzajúci článok
Povinné ukladanie trestu prepadnutia majetku pri niektorých trestných činoch nie je v súlade s ústavou