Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

17. apríla 2021

Finále českej extraligy bude aj s divákmi na tribúnach, musia však mať negatívny PCR testFinálové súboje v play-off českej hokejovej extraligy medzi Třincom a Libercom budú aj s divákmi na tribúnach. Ministerstvo zdravotníctva udelilo najvyššej českej hokejovej súťaži výnimku, na ...Zdieľať
174576221_139849514811648_6675713025967383129_n 676x451 17.4.2021 (Webnoviny.sk) - Finálové súboje v play-off českej hokejovej extraligy medzi Třincom a Libercom budú aj s divákmi na tribúnach.


Ministerstvo zdravotníctva udelilo najvyššej českej hokejovej súťaži výnimku, na základe ktorej sa do hľadiska môže dostať na každom štadióne maximálne 300 fanúšikov, musia však spĺňať jedno veľmi dôležité pravidlo - mať negatívny PCR test na koronavírusu nie starší ako 48 hodín.

Respirátor a rozostupy


Vyplniť tiež musia čestné prehlásenie so základnými údajmi o sebe a v hľadisku smú sedieť len s nasadeným respirátorom a minimálne dva metre od ostatných osôb. Informovali na svojich weboch obaja finalisti.

V hre o Masarykov pohár bude aj viacero Slovákov. V Třinci pôsobia Martin Gernát, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Tomáš Marcinko a Miloš Roman, v Liberci Mislav Rosandič a Dávid Gríger.

Oceliari zorganizujú aj testovanie


Finálová séria sa začne už v nedeľu na ľade Třinca a "oceliari" pre dlhoročných držiteľov permanentiek, ktorí majú záujem o osobnú účasť na domácich zápasoch, organizujú aj bezplatné testovanie na ochorenie COVID-19. Vedenie Liberca zatiaľ podmienky návštevy svojich duelov nezverejnilo.

Ako informoval oficiálny web Liberca, o tristo osôb sa navýši doterajší limit 400 osôb - dvesto vyhradených len pre osoby podieľajúce sa na chode stretnutia a ďalších dvesto pre dlhoročných partnerov rozdelených do stavebne oddelených priestorov po nanajvýš desať osôb. Hokejový Liberec chcel takúto výnimku už na semifinále, avšak vtedy so žiadosťou neuspel.


Zdroj: Webnoviny.sk - Finále českej extraligy bude aj s divákmi na tribúnach, musia však mať negatívny PCR test © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý hokejista Kňažko získal prvú profi zmluvu, do kádra ho prijalo fínske TPS Turku
<< predchádzajúci článok
Vo Vysokých Tatrách sa skončila skialpinistická sezóna, lyžiari sa musia presunúť na zjazdovky

Finále českej extraligy bude aj s divákmi na tribúnach, musia však mať negatívny PCR test - diskusné fórum čitateľov