23. februára 2010

Finále skikrosu pre Kanaďanku McIvorovú

Víťazkou utorňajšieho skikrosu akrobatických lyžiarok na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri sa stala domáca ...

Ashleigh McIvorová

CYPRESS MOUNTAIN 23. februára (WEBNOVINY) - Víťazkou utorňajšieho skikrosu akrobatických lyžiarok na XXI. zimných olympijských hrách vo Vancouveri sa stala domáca reprezentantka Ashleigh McIvorová. Ide o premiéru tejto disciplíny pod piatimi kruhmi. V stredisku Cypress Mountain získala striebornú medailu Nórka Hedda Berntsenová, bronz si vyjazdila Francúzka Marion Josserandová.

V náročných podmienkach za hustej hmly a sneženia sa úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne McIvorová vo veľkom finále usadila na čele hneď v úvode a až do cieľa pred seba nepustila ani jednu z trojice súperiek. Druhej žene aktuálneho poradia Svetového pohára to uľahčila Rakúšanka Karin Huttaryová, ktorá po problémoch na prvých dvoch prekážkach skončila s veľkým odstupom až štvrtá. Najväčší boj sa odohrával o druhé miesto. V prvej polovici trate patrilo Francúzke Josserandovej, po menšom zaváhaní sa však pred ňu dostala Nórka Berntsenová a až do prejazdu cieľom si striebornú pozíciu ustrážila.

Víťazka kvalifikácie Švédka Anna Holmlundová sa dostala aj do semifinále, kde však skončila až štvrtá a kvalifikovala sa iba do malého finále, v ktorom obsadila 2. miesto a celkovo jej patrí 6. pozícia. Líderka SP 2009/2010 a šampiónka z ostatných štyroch ročníkov Winter X Games Ophélie Davidová z Francúzska po kolízii so Švédkou Magdalenou Iljansovou nedokončila štvrťfinále a napokon obsadila 9. miesto, pričom v kvalifikácii bola šiesta.

Výsledky:

Ženy - skikros (konečné poradie): 1. Ashleigh McIvorová (Kan.), 2. Hedda Berntsenová (Nór.), 3. Marion Josserandová (Fr.), 4. Karin Huttaryová (Rak.), 5. Kelsey Serwová (Kan.), 6. Anna Holmlundová (Švéd.).