12. decembra 2019

Florabalistky Slovenska podľahli vo štvrťfinále Fínkam

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR- Pavel Neubauer
Neuchatel 12. decembra (TASR) - Slovenské florbalistky nepostúpili medzi najlepšiu štvorku na MS v Neuchateli. Vo štvrtok neodplatili Fínkam vyradenie zo štvrťfinále spred dvoch rokov a podľahli 6:8.

Najlepšou hráčkou Slovenska bola Paulína Hudáková, ktorá k štyrom gólom pridala aj asistenciu. Triumf Severaniek režírovala päťgólová Oona Kauppiová.

Zverenky trénera Michala Jedličku sa v sobotu predstavia v zápase o 5.-8. miesto, ich súperkami budú neúspešné z piatkového zápasu medzi Švédkami a Nemkami.

MS žien - osemfinále:

Fínsko - SLOVENSKO 8:6 (5:2, 1:2, 2:2)

Góly: 3. Kauppiová (Karjalainenová), 3. Kauppiová (Hoynalaová), 7. Kippiläová (Hoynalaová), 9. Kauppiová (Karjalainenová), 18. Piispaová (Kippiläová), 31. Piispaová (Hämäläinenová), 50. Kauppiová (Valleniusová), 58. Kauppiová - 1. V. Grossová (Šidlová), 2. P. Hudáková (Ďuriková), 30. P. Hudáková (tr. str.), 40. P. Hudáková (V. Grossová), 42. Šponiarová (P. Hudáková), 60. P. Hudáková. Rozhodovali: Franzonová, Hedelindová (obe Švéd.), vylúčené: 0:1, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Fínsko: K. Nieminenová - Karjalainenová, Kippiläová, Lampinenová, Mannienová, Sällströmová, Valleniusová - Pöllänenová, Hoynalová, Kauppiová - Leinová, Saariová, S. Nieminenová - Piispová, Sundströmová, Hämäläinenová - Homiová, Saarikoskiová

SR: Krištofová – Šponiarová, Ďuríková, Klapitová, Robová, Adamcová, Lenčešová - P. Hudáková, Ferenčíková, K. Hudáková - Šidlová, Trošková, V. Grossová - Papierniková, Pudišová, K. Grossová - Chúpeková, Gáborová, Belicová

Slovenky začali proti favoritkám najlepšie ako mohli. Už po 74 sekundách viedli vďaka Viktórii Grossovej a Paulíne Hudákovej 2:0. Potom však začala úradovať Kauppiová, ktorá v priebehu necelých šiestich minút zaznamenala hetrik a pomohla severankám k obratu na 4:2. V závere prvého dejstva priadli Fínky aj piaty zásah.

V druhej tretine Fínky zvoľnili a Slovenky to využili. V 30. minúte Paulína Hudáková skorigovala o desať minút neskôr skompletizovala hetrik.

Úvod tretej tretiny vyšiel Slovenkám opäť výborne, keď Šponiarová znížila na rozdiel jediného gólu. Fínky spozorneli a do útoku sa príliš nehrnuli, ale Slovenky ich pasivitu nepotrestali. Naopak, severanky odskočili na dvojgólový rozdiel. Štvrtý zásah v zápase dosiahla Kauppiová, ktorá skvelý výkon korunovala aj svojím piatym gólom. Posledné slovo síce patrilo Slovensku, ale štvrtý gól Paulíny Hudákovej v záverečnej sekunde mal iba kozmetický charakter.