24hod.sk    Zo zahraničia

29. decembra 2020

Foto a video: Chorvátsko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy bolo cítiť aj na SlovenskuChorvátsko v utorok zasiahlo silné zemetrasenie. Európske stredomorské seizmologické centrum uviedlo, že zemetrasenie s magnitúdom 6,3 udrelo 46 kilometrov juhovýchodne od Záhrebu. Viacero zranených ...Zdieľať
croatia_earthquake_30677 2341320798c84e90a2a16979eb6e2747 676x451 29.12.2020  - Silné zemetrasenie, ktoré v utorok zasiahlo oblasť vo vnútrozemí Chorvátska, spôsobilo značné škody na domoch a ďalších budovách, informovala agentúra AP. Záchranári spod trosiek vytiahli z auta muža a chlapca, ktorých následne previezli do nemocnice.

Európsko-stredomorské seizmologické centrum uviedlo, že zemetrasenie s magnitúdou 6,3 zasiahlo oblasť v okolí mesta Petrinja ležiacu približne 46 kilometrov južne od hlavného mesta Záhreb. Z miesta hlásili rozsiahle škody vrátane zrútených striech a poškodených budov. Niektoré budovy boli úplne zničené.

Zemetrasenie s magnitúdou 5,2 túto istú oblasť zasiahlo aj v pondelok, pripomína AP. Stovky budov boli vtedy údajne poškodené, píše na svojej webovej stránke nemecká stanica Deutsche Welle.
 

Chorvátske média oznámili, že v súvislosti so zemetrasením boli zranené osoby. Presný počet však neuviedli.

Pohľad na zničenú strechu na budove na ulici po zemetrasení v chorvátskom meste Sisak 28. decembra 2020.

Foto: TASR/AP

zemetrasenieJedna zo zrútených budov v utorok spadla na vozidlo, z ktorého záchranári vyslobodili muža s chlapcom.

Ulice mesta boli pokryté popadaným murivom a prachom a mnohé domy boli úplne zničené. V meste Petrinja zasahovala aj armáda, ktorá pomáhala so záchrannými prácami.

Chorvátske média oznámili, že v súvislosti so zemetrasením boli zranené osoby. Presný počet však neuviedli.

Chorvátsky seizmológ Krešimir Kuk utorkové zemetrasenie označil za mimoriadne silné. Ľudí varoval, aby sa vyhýbali nestabilným a starým budovám a presunuli sa do novších oblastí mesta.Rovnakú oblasť zasiahlo zemetrasenie aj v pondelok. Bolo však o čosi slabšie - s magnitúdom 5,2.

 

 

Otrasy v Bratislave či Nitre


Zemetrasenie bolo cítiť aj na Slovensku, otrasy zaznamenali obyvatelia Bratislavy, ale aj Šamorína či Nitry. Informáciu potvrdila aj polícia na sociálnej sieti.

"Policajný zbor prijal na núdzovej linke 158 niekoľko oznámení o zemetrasení v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Žiadne škody hlásené neboli," uviedla polícia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Chorvátsko zasiahlo silné zemetrasenie, otrasy bolo cítiť aj na Slovensku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/foto-a-video-chorvatsko-zasiahlo-silne-zemetrasenie-otrasy-bolo-citit-aj-na-slovensku-cl747581.html