Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. mája 2018

FOTO: V ruskom Udmurtsku sa rýchlo šíri požiar, evakuujú tisícky ľudíNa likvidácii požiaru, ktorý sa medzičasom rozšíril na územie s rozlohou 300 hektárov, sa podieľa viac ako 400 hasičov.Zdieľať
Na likvidácii požiaru, ktorý sa medzičasom rozšíril na územie s rozlohou 300 hektárov, sa podieľa viac ako 400 hasičov. Foto: TASR/AP
Moskva 16. mája (TASR) - Mimoriadny stav vyhlásili v stredu v okolí Pugačeva v ruskom Udmurtsku na východe európskej časti krajiny po tom, čo sa tam požiar z porastov rozšíril aj na územie neďalekého niekdajšieho armádneho cvičného priestoru a strelnice, čo malo za následok sériu explózií.


Z oblasti preventívne evakuovali tisícky ľudí vrátane personálu a pacientov detského sanatória. Nikto z nich však podľa ubezpečenia miestnych úradov nebol v priamom ohrození.

Na likvidácii požiaru, ktorý sa medzičasom rozšíril na územie s rozlohou 300 hektárov, sa podieľa viac ako 400 hasičov, ktorí majú k dispozícii vyše sto kusov špecializovanej techniky, ale aj posádky hasiaceho lietadla i viacerých helikoptér. Do oblasti dorazila aj hasičská vlaková súprava, informovalo ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Cestné komunikácie vedúce do požiarom zasiahnutej oblasti uzavreli. Evakuovaných dočasne umiestnili v neďalekej obci Malaja Purga, deti zo sanatória previezli do Iževska.

Pred siedmimi rokmi mal požiar v muničnom depe v rovnakej oblasti dramatickejšie a tragickejšie dôsledky. Foto: TASR/AP

Podľa dostupných informácií ruských médií k ujmám na zdraví v oblasti tentoraz nedošlo.

Pred siedmimi rokmi mal požiar v muničnom depe v rovnakej oblasti dramatickejšie a tragickejšie dôsledky. Explózie poškodili vtedy v okolí asi 4000 budov. Pri likvidácii požiaru, ktorý si vynútil evakuáciu 28.000 ľudí, zahynul jeden príslušník ruských ozbrojených síl.

Pred troma rokmi vypukli v tejto lokalite lesné požiare, ktoré viedli takisto k výbuchom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miestami upršaný štvrtok nás aspoň poteší čistejším vzduchom
<< predchádzajúci článok
Podozrivých z účasti na útokoch v Katalánsku prepustili na slobodu

FOTO: V ruskom Udmurtsku sa rýchlo šíri požiar, evakuujú tisícky ľudí - diskusné fórum čitateľov