14. júla 2012

Futbalisti Trenčína deklasovali Nitru 5:0

Výsledok sobotňajšieho zápasu 1. kola futbalovej Corgoň ligy. AS Trenčín - FC Nitra 5:0 (1:0) Góly: 37., 47., 65. a 68. Depetris, 63. Štefánik, ŽK: 34. Baéz - 8. M. Szabó, 34. ...

sitatomas somr TRENČÍN 14. júla (WEBNOVINY) - Výsledok sobotňajšieho zápasu 1. kola futbalovej Corgoň ligy.

AS Trenčín - FC Nitra 5:0 (1:0)
Góly: 37., 47., 65. a 68. Depetris, 63. Štefánik, ŽK: 34. Baéz - 8. M. Szabó, 34. Soumah, 90. M. Kolmokov, rozhodovali: Sedlák - Tomčík, Kubačka, 1714 divákov

Trenčín: Volešák - Mondek, Rodríguez da Silva, Kleščík, Mazáň - Baéz (73. Lobotka) - Mazan (82. Morong), Díaz, Štefánik, Holúbek - Depetris (84. Malec)
Nitra: Hroššo (39. Chudý) - Zelenický (57. Kroupa), Harbuľák, M. Kolmokov, Mičic - Boszorád, Igor Kotora, M. Szabó, Cléber (53. Ivančík) - Soumah, Šimonek

I. polčas
Za stáleho dažďa sa obe mužstvá pustili do súboja svižne, pričom domáci sa snažili o uchopenie taktovky, ale proti dobre organizovanému súperovi sa im to nedarilo.

V 4. min Depetris preveril pozornosť Hrošša, v 19. min na druhej strane Cléberovu strelu gólman Volešák tečoval mimo bránku.

Vyrovnaný priebeh zápasu zmenila až 37. min, keď domáci Holúbek z krídla našiel Depetrisa, ktorý zo stredu pokutového územia dôrazne prekonal vybiehajúceho brankára Hrošša - ten si však pri zákroku zlomil nohu a museli ho previezť do nemocnice.

II. polčas
Hostí strata kapitána poznačila a hneď na začiatku druhého polčasu inkasovali druhýkrát, keď Depetris v 47. min z bezprostrednej blízkosti dokopol do siete odrazenú loptu.

Trenčín úplne ovládol hru a v 63. min zvýraznil svoj náskok, pretože Štefánikova štipľavá strela presvišťala cez rukavice Chudého a spadla do siete - 3:0.

O dve minúty rýchly útok zakončil Depetris prudkým volejom po zemi (4:0). V 68. min po Kleščíkovom brvne opäť neudržateľný Depetris umiestil strelu k žrdi a svojím štvrtým presným zásahom zvýšil na 5:0.

Zdecimovaní Nitrania sa už nevedeli dočkať konca zápasu, ale v 82. min ešte musel Chudý na bránkovej čiare zneškodniť obrovskú Holúbekovu šancu.

Čestný úspech sa hosťom nepodarilo dosiahnuť ani po Kroupovej nebezpečnej hlavičke tri minúty pred koncom a výrazné víťazstvo Trenčanov sa už nezmenilo.

Reakcie:
Adrián Guľa (tréner Trenčína): "Tento zápas pre nás určite nemal byť ľahký, takže nás teší, že mužstvo podalo kvalitný výkon. Hráči pracovali predovšetkým tímovo, navyše boli dostatočne efektívni v premieňaní šancí, takže sme dokázali zvíťaziť výrazným rozdielom. Súťaž sa však ešte len začína, takže musíme v našej poctivej práci pokračovať aj naďalej. Mrzí ma vážne zranenie súperovho brankára a želám mu skoré uzdravenie."

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): "Ťažko sa mi vyjadruje k takémuto zápasu, ktorý sme vysoko prehrali a navyše sme stratili brankára. Hroššo musel odstúpiť pre zlomeninu nohy. Stretnutie sme začali dobre, v prvej polhodine sme mali dve vyložené šance, po našej chybe sme však dostali gól a hoci sme si v druhom polčase trúfali vyrovnať, prišli ďalšie naše individuálne chyby, ktoré domáci vysokou efektivitou trestali a v ďalšom priebehu duelu už dominovali. Výsledok je však pre nás veľmi krutý, pretože najmä v prvom polčase sme hrali celkom dobre."