01. mája 2008

Glasgow Rangers po penaltovej dráme do finále UEFA

Škótsky futbalový tím Glasgiw Rangers postúpil do finále Pohára UEFA 2007/08, keď po bezgólovej remíze aj po predĺžení zdolal vo štvrtkovom odvetnom semifinálovom stretnutí taliansky celok AC ...

PETROHRAD 1. mája (WEBNOVINY) - Škótsky futbalový tím Glasgiw Rangers postúpil do finále Pohára UEFA 2007/08, keď po bezgólovej remíze aj po predĺžení zdolal vo štvrtkovom odvetnom semifinálovom stretnutí taliansky celok AC Fiorentina na jeho pôde po rozstrele zo značky pokutového kopu 4:2. V manchesterskom finále si "jazdci" zmerajú sily s ruským Zenitom Petrohrad. Aj keď si oba celky vypracovali počas stodvadsiatich minút niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, obaja gólmani, Frey aj Alexander nekapitulovali ani raz. V záverečnom rozstrele zo značky pokutového kopu v domácom drese neuspeli Liverani a Vieri, kým za hostí pochybyl iba Barry Ferguson. Rangers postúpili do finále európskej klubovej súťaže po dlhých 36 rokoch, keď vo finále Pohára víťazov pohárov 1971/72 na barcelonskom Nou Campe zdolali Dinamo Moskva 3:2 a získali túto už neexistujúcu trofej. Pohár UEFA 2007/2008 vo futbale - semifinále - 2. zápas: AC Fiorentina - Glasgow Rangers 0:0 po predĺžení (0:0, 0:0), na pokutové kopy 2:4 - prvý zápas 0:0, do finále Pohára UEFA 2007/08 postupuje Glasgow Rangers ČK: 109. Cousin (Rangers) po druhej ŽK, rozhodoval: Frank De Bleeckere (Belg.), 39 130 divákov Zostavy: Fiorentina: Frey - Jörgensen, Gamberini, Ujfaluši, Gobbi - Liverani - Donadel (43. Kuzmanovič), Montolivo - Santana (94. Semioli), Mutu, Pazzini (79. Vieri) Rangers: Alexander - Broadfoot, Cuellar, Weir, Papač - Hemdani, St. Davis (81. Nacho Novo) - Whittaker, Thomson - B. Ferguson - Darcheville (65. Cousin) SITA