Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. októbra 2020

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom, obáva sa veľkého prílevu migrantovGrécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje tým na obavy, že migranti začnú z tureckej strany vo veľkom ...Zdieľať
greece_turkey_migrants_82775 36c7d26c7798444cbb3cd88f6e013f8c 676x476 19.10.2020 (Webnoviny.sk) - Grécka vláda v pondelok schválila plán predĺženia plotu v oblasti, cez ktorú na severovýchode krajiny prechádzajú hranice s Tureckom. Reaguje tým na obavy, že migranti začnú z tureckej strany vo veľkom prekračovať hranice.


Ako uviedol hovorca vlády Stelios Petsas, k existujúcim desiatim kilometrom bariéry pribudne do konca apríla ďalších 26 kilometrov. Celý projekt si podľa agentúry AP vyžiada investíciu vo výške zhruba 63 miliónov eur.

Krízová situácia na hraniciach prepukla potom, čo Turecko oznámilo, že imigrantom nebude brániť v ich snahe preniknúť na územie členského štátu Európskej únie.

O prekročenie hraníc sa následne pokúsili desaťtisíce ľudí. Prúd imigrantov a utečencov prichádzajúcich z Turecka do Grécka sa ale v čase pandémie koronavírusu prudko spomalil.


Zdroj: Webnoviny.sk - Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom, obáva sa veľkého prílevu migrantov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Parlamentný výbor pre kultúru a médiá požiadal o sprístupnenie pozastavenej reportáže v RTVS
<< predchádzajúci článok
Mestá žiadajú vládu o jasné pokyny k celoplošnému testovaniu, sú pripravené pomôcť

Grécka vláda chce predĺžiť plot na hraniciach s Tureckom, obáva sa veľkého prílevu migrantov - diskusné fórum čitateľov