10. januára 2019

Hádzanári SR zdolali v príprave v Šali Holandsko

Ilustračná snímka.

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Šaľa 10. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili vo štvrtkovom prípravnom zápase v Šali nad Holanďanmi 29:27. Zverenci Heineho Ernsta Jensena viedli po prvom polčase o dva góly, v druhom si náskok postrážili.

Slováci sa najbližšie predstavia v sobotu 12. januára od 20.30 proti Rumunsku a s rovnakým súperom v nedeľu od 14.00 uzavrú prípravné sústredenie pred II. fázou kvalifikácie o postup na ME 2020.

Prípravný zápas:

Slovensko - Holandsko 29:27(15:13)

Zápas začal vyrovnane, skóre otvoril domáci Urban, ktorý premenil sedmičku. Holanďania sa dokázali držať na dostrel. V rovnakom duchu sa niesol celý prvý polčas, ani jeden z tímov si nevypracoval výraznejší odstup. Slováci napokon odchádzali do polčasovej prestávky s dvojgólovým náskokom 15:13.

V úvode druhého dejstva Holanďania vyrovnali, ale Slováci mali ďalší priebeh stretnutia pod kontrolou. Vypracovali si opäť náskok o dva góly, súperovi nedovolili výraznejšie zdramatizovať zápas a triumfovali 29:27.