Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

28. januára 2020

Halu v Šuranoch zachvátil požiar, hasiči bojujú s ohňom už viac ako 24 hodín (foto+video)


Tagy: požiar

aktualizované 28. januára, 10:12 Hasiči aj v utorok bojujú s požiarom výrobnej haly v Šuranoch, ktorý tam vypukol v pondelok. Plamene budovu zachvátili ...Zdieľať
83093221_2205152406266631_7433135131356823552_o 676x507 28.1.2020 (Webnoviny.sk) -


  • aktualizované 28. januára, 10:12


Hasiči aj v utorok bojujú s požiarom výrobnej haly v Šuranoch, ktorý tam vypukol v pondelok. Plamene budovu zachvátili krátko pred piatou hodinou a požiar bol lokalizovaný až po niekoľkých hodinách. Ako agentúru SITA informovala Katarína Križanová z Prezídia HaZZ, požiar v hale s rozmermi zhruba 200 x 100 m si doposiaľ nevyžiadal žiadnych zranených.

Zásah na mieste stále pokračuje. Agentúru SITA o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ, hasiči pokračovali s hasením počas celej noci. Riadiaci štáb určil nočnú taktiku zásahu a nasadenie síl a prostriedkov. Požiar majú pod kontrolou a ďalej sa nerozširuje.

„Hasiči pracovali na odnášaní horiacich pneumatík pomocou bagra a čelného nakladača. Dobrovoľní hasiči osvetľovali miesto zásahu pomocou elektrocentrál a osvetľovacích stožiarov z protipovodňových súprav. Požiar je momentálne pod kontrolou a nemá možnosť sa ďalej rozšíriť," uviedla Farkasová.


Momentálne na likvidácii požiaru pracuje 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky. Na mieste sa nachádzajú hasiči zo všetkých hasičských staníc Nitrianskeho kraja, príslušníci z Galanty a Pliešoviec a členovia niekoľkých dobrovoľných hasičských zborov. Na mieste zriadili nafukovací stan pre zasahujúcich hasičov a členov riadiaceho štábu.

Ako agentúru SITA informovala Križanová, pracovníci z kontrolného laboratória vykonali kontrolné merania v smere šírenia dymu v oblastiach Úľany nad Žitavou, Hul, Dolný Ohaj a Šurany. Neboli zaznamenané zvýšené hodnoty škodlivé pre občanov, nedošlo ani k znečisteniu prostredia. "Merania v týchto oblastiach sa budú vykonávať opakovane," dodala.

Ako dodala Farkasová, pri poslednom meraní zaznamenali hodnoty, ktoré nie sú pre ľudský organizmus škodlivé, avšak môžu byť dráždivé. Občanov mesta vyzvali, aby sa nezdržiavali vonku

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Halu v Šuranoch zachvátil požiar, hasiči bojujú s ohňom už viac ako 24 hodín (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: požiar
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus ovplyvňuje už aj finančné trhy
<< predchádzajúci článok
Súdny spor Lemikon – Tipos znova ožíva, schránková firma chce zmenu rozsudku a milióny eur

Halu v Šuranoch zachvátil požiar, hasiči bojujú s ohňom už viac ako 24 hodín (foto+video) - diskusné fórum čitateľov