18. októbra 2008

Handzuš s 2 gólmi prvou hviezdou duelu

V piatkových siedmich stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadili traja Slováci. Michal Handzuš už v 56. sekunde duelu Los Angeles - Carolina poslal domácich do vedenia a neskôr aj uzavrel ...

NEW YORK 18. októbra (WEBNOVINY) - V piatkových siedmich stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa bodovo presadili traja Slováci. Michal Handzuš už v 56. sekunde duelu Los Angeles - Carolina poslal domácich do vedenia a neskôr aj uzavrel skóre: v 4. min predĺženia stanovil na 4:3 a stal sa prvou hviezdou stretnutia. Dva body do tabuľky produktivity si zapísal aj obranca Edmontonu Ľubomír Višňovský - v jeho prípade to bolo za jeden presný zásah (na 3:2) a rovnaký počet asistencií (na 4:2) - zhodne pri početnej výhode. "Olejári" zvíťazili v Calgary 4:3, hoci dvakrát prehrávali, a Višňovský sa stal treťou hviezdou tohto merania síl. Ďalší slovenský obranca Andrej Sekera sa jednou prihrávkou vedúcou ku gólu podieľal na víťazstve Buffala nad Vancouverom 5:2. Výsledky - piatok: Los Angeles - Carolina 4:3 po predĺžení (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0) - Michal Handzuš (Los Angeles) 2+0 a bol vyhlásený za prvú hviezdu zápasu Calgary - Edmonton 3:4 (1:1, 1:3, 1:0) - Ľubomír Višňovský (Edmonton) 1+1 a bol vyhlásený za tretiu hviezdu zápasu Buffalo - Vancouver 5:2 (3:0, 1:1, 1:1) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1 New York Rangers - Toronto 1:0 po sam. náj. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0) Columbus - Nashville 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) Ottawa - Phoenix 6:3 (3:0, 1:0, 2:3) Anaheim - San Jose 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) SITA