01. júna 2006

Hantuchová postúpila na Roland Garros do 3. kola dvojhry

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Slovenská jednotka a pätnásta nasadená ...

PARÍŽ 1. júna (WN/SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do 3. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka Roland Garros v Paríži (celková dotácia 14 265 800 eur). Slovenská jednotka a pätnásta nasadená hráčka si vo štvrtkovom súboji 2. kola poradila so Švajčiakou Emmanuelle Gagliardiovou za 119 minút 3:6, 6:2, 6:3. Slovenke proti lanskej osemfinalistke nevyšiel úvod, ale postupom času sa dostala do hernej pohody a po trojsetovom víťazstve si po roku v Paríži zopakuje účasť v 3. kole dvojhry. Najbližšou súperkou 23-ročnej Hantuchovej bude víťazka duelu Catalina Castanová (Kol.) - Nathalie Dechyová (21-Fr.).

Dvojhra - 2. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Emmanuelle Gagliardiová (Švajč.) 3:6, 6:2, 6:3

V prvom sete ušiel Hantuchovej úvod. Gagliardiová (až 104. v rebríčku WTA) hneď v úvode dvakrát vzala podanie favorizovanej súperke a ujala sa vedenia 4:0. Potom Slovenka znížila na 3:4, ale v závere setu opäť prehrala svoj servis a za 34 minút ho stratila na 3:6. Pätnásta nasadená hráčka v úvode druhého setu 29-ročnú Švajčiarku brejkla, ale vzápätí v dlhom geme neudržala svoje podanie ani ona. Potom sa však Hantuchová konečne rozbehla a postupne zvýšila na 4:1 a set vyhrala hladko 6:2. V treťom sete pokračoval boj oboch hráčok s vlastným servisom. Hantuchová nemala problém vyhrať súperkino podanie, ale trápila sa pri svojom. Keď však Slovenka zvýšila na 4:2, mierne sa upokojila. Vzápätí zvýšila na 5:2, ale asi jej nebolo súdené doviesť zápas

do víťazného konca pri svojom podaní - 5:3. Švajčiarka však následne podľa predpokladov po deviaty raz v zápase prehrala svoj servis a Slovenka sa mohla tešiť z postupu do 3. kola. Hantuchová prevýšila súperku jasne vo víťazných úderoch (43:24).

Hlas:Daniela Hantuchová: "Na začiatku zápasu som nechytila rytmus a zbytočne rýchlo som kazila výmeny. Možno som sa až príliš zaoberala výsledkom, pretože som chcela rýchlo vyhrať. Postupne som sa však zlepšila a som šťastná, že som cez nepríjemnú súperku postúpila do 3. kola. Chcela som vyrovnať svoj vlaňajší parížsky výsledok a teraz by som ho ešte rada vylepšila."