20. januára 2006

Hantuchová zdolala S. Williamsovú v 3. kole na Australian Open

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD). Hantuchová, nasadená sedemnásta hráčka ...

MELBOURNE 20. januára (WN/SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová postúpila do osemfinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD). Hantuchová, nasadená sedemnásta hráčka turnaja, v 3. kole senzačne vyradila obhajkyňu minuloročného triumfu Američanku Serenu Williamsovú za 91 minút 6:1, 7:6 (5), keď v tajbrejku druhého setu využila v poradí piaty mečbal. Slovenka zdolala bývalú svetovú jednotku a nasadenú trinástku vôbec po prvý raz v kariére a vzájomnú bilanciu s ňou upravila na 1:3. Súperkou Hantuchovej v boji o postup do štvrťfinále bude štvrtá nasadená Ruska Maria Šarapovová. Práve štvrťfinále je doterajším maximom 22-ročnej Slovenky v Melbourne. Vybojovala ho v roku 2003.

Dvojhra - 3. kolo:

Daniela Hantuchová (17-SR) - Serena Williamsová (13-USA) 6:1, 7:6 (5) za 91 minút

Slovenskej tenistke vyšiel úvod. Hoci prvú hru získala 24-ročná Američanka na nulu, za stavu 1:1 jej odišiel servis a z druhého jej podania si Hantuchová dokázala vytvárať tlak. Slovenka premárnila päť brejkbalov, ale šiesty už využila a ujala sa vedenia 2:1. Potom pri svojom servise potvrdila zisk predchádzajúceho gemu na 3:1. Vzápätí sa nad Arénou Roda Lavera rozpršalo a aktérky si museli približne 20 minút počkať, kým zatvoria strechu. Pokračovanie bolo z pohľadu Hantuchovej rovnako skvelé. V ďalšom priebehu I. setu favorizovanú súperku, ktorej výkonu však chýbala iskra, ešte dvakrát brejkla. Keďže svoj servis ani raz nestratila, za 31 minút vyhrala I. set suverénne 6:1. V druhom sete Američanka za stavu 0:1 prerušila sériu siedmich stratených gemov, potom Slovenku dokonca brejkla, ale Hantuchová si stratené podanie vzala späť. Za stavu 5:6 išla mladšia zo sestier Williamsových podávať na zotrvanie v stretnutí a Hantuchová sa po jej chybách dostala k trom mečbalom. Ako rýchlo však k nim prišla, tak rýchlo ich Američanka tvrdým a presným servisom zmazala. Nástup do tajbrejku mala Slovenka excelentný. Rýchlo viedla 3:0, ale súperka sa opäť nevzdala a pri striedaní strán už bolo 3:3. Serena sa vzápätí dokonca ujala vedenia 4:3, ale Daniela excelentným forhendom po čiare vyrovnala na 4:4. Potom pridala aj piaty a šiesty bod. Američanka ešte jeden mečbal odvrátila, ale piaty v poradí už po skvelom podaní využila. Hantuchová prekonala samu seba, keď konečne prelomila komplex sestier Williamsových, s ktorými mala doteraz bilanciu 0:11.