Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Hodnota peňazí klesá, takto ich ochrániteDôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách. Jedným z dôsledkov pandémie je totiž výrazne rastúca miera inflácie, ...Zdieľať
novy projekt 1 2 676x444 18.10.2021 (Webnoviny.sk) - Dôsledky pandémie koronavírusu COVID-19 pocítila spoločnosť vo viacerých ohľadoch. Každý ich však pocíti na svojich financiách. Jedným z dôsledkov pandémie je totiž výrazne rastúca miera inflácie, ktorá zvyšuje ceny a ukrajuje aj z úspor, ktoré majú ľudia v bankách.


Inflácia na Slovensku v septembri medziročne narástla o 5,1 percenta, čo je najvyšší rast za posledných 17 rokov.  Podľa expertov je ideálne na bežnom účte držať len financie vo výške bežných výdavkov na tri až šesť mesiacov. Všetko navyše je vhodné investovať tak, aby sa zabezpečilo čo najlepšie zhodnocovanie úspor.

O tom, ako najlepšie ochrániť svoje peniaze pred infláciou a ako si správne vybrať tú najlepšiu investíciu, bude na prvom investičnom online fóre diskutovať generálny riaditeľ investičnej skupiny Proxenta Pavol Kožík: "Myslím si, že väčšina ľudí už dnes chápe, aké devastujúce pre stav a kúpnu silu našich úspor je držať peniaze na bežnom, termínovanom účte v banke alebo nebodaj na vkladnej knižke. Takto si o pár rokov  za tie isté peniaze budeme môcť kúpiť iba zlomok tovarov, pretože stratia na hodnote.”
 


Podľa Kožíka je dôležité, aby ľudia na Slovensku pochopili, že zodpovedné investovanie so silným partnerom je bezpečným spôsobom ako ochrániť nasporené peniaze a zabezpečiť si adekvátnu životnú úroveň napríklad aj na dôchodku. "Aj cez Investičné fórum chceme ľuďom ukázať, čo sa deje s ich peniazmi po tom, čo ich zveria našej investičnej skupine. Ako sa zveľaďujú a ako vytvárajú reálne hodnoty v podobe úspešných developerských projektov alebo napríklad závodu na potravinársku výrobu,” dodáva Kožík.

Slovenská investičná skupina Proxenta pôsobí na trhu už dvanásť rokov a za toto obdobie si vybudovala povesť dôveryhodného emitenta cenných papierov a spoľahlivého partnera všetkých investorov, ktorí chcú efektívne zhodnotiť svoj majetok. Vďaka vyváženému portfóliu investičných projektov, prezieravému vedeniu a dosahovaným výsledkom sa z investičnej skupiny Proxenta stal jeden z najsilnejších a najrešpektovanejších hráčov na poli investovania na Slovensku.

Online investičné fórum sa uskutoční vo štvrtok, 21. októbra 2021 o 14:00. Priamy prenos si môžete pozrieť tu. https://www.youtube.com/watch?v=p-qT5hKpGWk

Informačný servis


Zdroj: Webnoviny.sk - Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
India sa otvorila cudzincom prichádzajúcim charterovými letmi, otestované však musia byť aj deti
<< predchádzajúci článok
Toto je 12 najlepších slovenských malých a stredných firiem Slovenska v rebríčku Diamanty slovenského biznisu 2021

Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite - diskusné fórum čitateľov