10. septembra 2013

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili nad HK Orange 20

Hokejisti slovenskej reprezentácie do 20 rokov HK Orange 20 nastúpili v utorok 10. septembra 2013 v Bratislave vo vloženom zápase Tipsport extraligy 2013/2014 proti Dukle Trenčín. Na snímke vpravo Rastislav Gašpar strieľa gól. Foto: TASR/Vladimír Benko
Bratislava 10. septembra (TASR) - V prvom vloženom stretnutí hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 zvíťazila Dukla Trenčín na ľade slovenskej reprezentácie do 20 rokov 4:3 po samostatných nájazdoch. Autorom víťazného nájazdu, ktorý zaručil Dukle zisk dvoch bodov, bol Tomáš Komínek.

"Dvadsiatku" čaká vo štvrtok ďalší zápas, v ktorom privíta o 18.00 h na štadióne v Ružinove ŠHK 37 Piešťany. Trenčania sa budú pripravovať už na oficiálne prvé extraligové kolo, v nedeľu budú hostiť pred svojimi fanúšikmi Žilinu o 17.00 h.

Priebeh zápasu

Skóre úvodného stretnutia Tipsport extraligy 2013/2014 otvoril v 4. minúte Erik Černák, ktorý využil dvojnásobnú početnú prevahu strelou od modrej čiary. Trenčania sa následne pustili do svojho súpera, dobre chytajúcemu Sabolovi pomohla aj ľavá žŕdka v 8. minúte pri zakončení Mareka Kalusa. Dvadsiatka sa o päť minút neskôr dostala už do dvojgólového vedenia, keď po biliardovej akcii umiestnil puk za Nagyov chrbát Gašpar. Trenčanom sa podarilo znížiť v poslednej sekunde prvej tretiny, Baginovu tvrdú strelu od modrej zastavila až sieť.

V druhej časti hry hrozili zverenci trénera Ernesta Bokroša prevažne z presilových hier, ktoré im Trenčania ponúkali. V 28. minúte sa reprezentantom podarilo zužitkovať už druhú početnú prevahu v zápase zásluhou Skalického. Hostia sa na ľade hľadali a ak sa dostali do zakončenia, nebezpečie zneškodnil brankár Sabol.

V záverečnej tretine sa žltočervení snažili spraviť niečo s výsledkom, dlho sa im to však nedarilo. Druhý gól napokon dosiahli v 51. minúte zásluhou Troligu a vyrovnanie prišlo len 49 sekúnd pred treťou sirénou. Po vyhratom buly v útočnej tretine si puk spracoval Tomáš Klíma a presne mierenou strelou vyrovnal.

O zisku dvoch bodov pre Duklu rozhodol po bezgólovom predĺžení v sérii samostatných nájazdov Tomáš Komínek.

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 3:4 pp a sn (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1)
4. Černák, 13. Gašpar, 28. Skalický - 20. Bagin, 51. Troliga, 60. T. Klíma, rozh. samostatný nájazd Komínek. Rozhodovali: Müllner - Junek, J. Tvrdoň, vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše Čerešňák (Dukla) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 302 divákov.

Hlasy po zápase

Ernet Bokroš, tréner HK Orange 20: "Škoda, že sme náskok v zápase stratili, mohli sme byť niekoľko dní prví v tabuľke. Úvod duelu bol z našej strany dobrý. Chlapcov nabudil prvý gól v presilovke, postupom času však súper začal hrať svoju hru. Škoda, že sme Dukle dovolili v závere vyrovnať. Prehra nás mrzí, ale sme len na začiatku našej cesty."

Róbert Kaláber, tréner Dukly Trenčín: "Do stretnutia sme vstúpili zle. Mali sme slabý pohyb a chýbala nám drzosť v osobných súbojoch či zakončení. Dvakrát sme prehrávali, no v závere sa nám podarilo vyrovnať a nájazdy sme úspešne zvládli. Dva body sú z tohto duelu pre nás plným víťazstvom."