24hod.sk    Šport    Hokej

14. novembra 2005

Hokejisti skončili až na štvrtom mieste

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom poslednom vystúpení na TUI Nations Cup s výberom USA 2:3 a obsadili na turnaji až predposledné štvrté miesto.

Tím Františka Hossu mohol v prípade triumfu nad USA vyhrať celé podujatie a zinkasovať prémiu 20-tisíc eur, ale rozhodujúci duel hráči prekvapujúco nezvládli. Slováci pritom nastupovali proti doposiaľ najslabšiemu mužstvu turnaja v pozícii jasného favorita. Hossovci po úvodnej prehre so Švajčiarmi 2:4 ďalšie dva súboje vyhrali na nulu. Kanadu zdolali 4:0 a v sobotu si poradili aj s domácim Nemeckom, ktorému nadelili poltucet gólov, ale proti USA strelecky vybuchli. Naši nezachytili úvod prvej tretiny a už po 13. minútach prehrávali 0:2. Zálešák síce zakrátko znížil na rozdiel jedného gólu, ale z našej strany to bolo na dlhé minúty všetko. Američania v poslednej dvadsaťminútovke pridali tretí úspech a ani gól Nedorosta im nepokazil radosť z víťazstva.
(mko)ýsledky TUI Nations Cupu

VUSA - Slovensko 3:2 (2:1, 0:0, 1:1). Góly: 9. Hauer, 13. Guidarelli, 44. C. Ferraro - 16. Zálešák (Weissmann), 54. Nedorost (Petrovický, Vaic).
SR: Staňa - Starosta, ťierny, Kudroč, Harant, S. Hudec, Milo, Vydarený - Nedorost, Petrovický, Vaic - Fabuš, Kapuš, Štefanka - Weissmann, Jarolín, Zálešák - M. Hudec, Kollár, Kmeč - Chrenko. Nemecko - Slovensko 0:6 (0:0, 0:2, 0:4). Góly: 24. Fabuš (Štefanka, Kapuš), 31. Vaic (Nedorost, S. Hudec), 42. Fabuš (Kapuš, Kudroč), 44. Weissmann (Hujsa), 47. Weissmann (Hujsa, Milo), 59. Hujsa (M. Hudec, Kollár).
žalšie výsledky: Švajčiarsko - USA 1:4 (1:1, 0:3, 0:0), Kanada - Nemecko 4:1 (1:1, 1:0, 2:0).