Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. decembra 2023

Horskí záchranári ratovali skialpinistu po spustení lavíny, zranený bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice (foto)Horskí záchranári boli v nedeľu v dopoludňajších hodinách požiadaní o pomoc slovenským skialpinistom, ktorý si spustil lavínu pri lyžovaní zo Sedla nad ...Zdieľať
gettyimages 498488779 676x451 10.12.2023 (SITA.sk) - Horskí záchranári boli v nedeľu v dopoludňajších hodinách požiadaní o pomoc slovenským skialpinistom, ktorý si spustil lavínu pri lyžovaní zo Sedla nad Červeným žľabom smerom do Mlynickej doliny, informuje na svojej webstránke Horská záchranná služba.


Skialpinista zostal na povrchu so zraneným kolenom. Horskí záchranári požiadali o súčinnosť leteckých záchranárov a spoločne smerovali zranenému na pomoc.

Po prílete bola zranenému podaná medikamentózna liečba a po nabalení do evakuačnej sedačky bol z miesta vrtuľníkom transportovaný do nemocnice.


Zdroj: SITA.sk - Horskí záchranári ratovali skialpinistu po spustení lavíny, zranený bol transportovaný vrtuľníkom do nemocnice (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd sa opäť pokúsi konať o dovolaní prokuratúry v neprospech dvojice Gašparovič Vičan z kauzy Judáš
<< predchádzajúci článok
Útok Hamasu spôsobil v Nemecku nárast protižidovských incidentov, v Berlíne proti antisemitizmu protestovalo vyše 3-tisíc ľudí