14. mája 2008

Hossa dvoma gólmi posunul Pittsburgh pred brány finále

Hokejisti Pittsburgh Penguins zvíťazili aj v treťom stretnutí finálovej série Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 4:1 a sú už len krôčik od postupu do finálových bojov ...

PHILADELPHIA 14. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Pittsburgh Penguins zvíťazili aj v treťom stretnutí finálovej série Východnej konferencie zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 4:1 a sú už len krôčik od postupu do finálových bojov o Stanleyho pohár. V drese "tučniakov" exceloval slovenský útočník Marián Hossa, ktorý v 8. minúte úvodnej tretiny strelil druhý gól svojho tímu a 54 sekúnd pred koncom zápasu upravil na konečných 4:1. Pre 29-ročného Hossu to bol už siedmy a ôsmy gól v play off v aktuálnej sezóne, celkovo má na konte 14 kanadských bodov (8+6). Štvrtý zápas série je na programe vo štvrtok 15. mája vo Philadelphii. Východná konferencia - finále (hrá sa na 4 víťazstvá): Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (1:2, 0:0, 0:2) - stav série 0:3 Góly: 11. Umberger (Prospal, Briere) - 6. Whitney (Crosby, Gončar), 8. MARIÁN HOSSA (Crosby), 50. Malone (P. Sýkora, Malkin), 60. MARIÁN HOSSA (Gill). SITA