18. marca 2015

Hossa strelil Islandersu dva góly, zranený Halák do Chicaga necestoval

Marián Hossa skóruje.

Marián Hossa skóruje. Foto: TASR/AP

Chicago 18. marca (TASR) - Slovenský hokejista Marián Hossa sa dvoma gólmi podieľal na víťazstve Chicaga v zápase zámorskej NHL nad New Yorkom Islanders v pomere 4:1. Tridsaťšesťročný krídelník tak po štrnásty raz v kariére pokoril 20-gólovú hranicu, v prebiehajúcej sezóne má na konte 53 bodov za 21 presných zásahov a 32 asistencií.

Zostrih zo zápasu Chicago - Islanders

Hossa bol na ľade pri všetkých góloch Blackhawks a pripísal si tak až štyri plusové body, počas 19 a pol minúty vyslal na bránku súpera dokopy štyri strely a odsedel si dve trestné minúty. Po zápase ho vyhlásili za tretiu hviezdu, prvou bol jeho spoluhráč z útoku Jonathan Toews, kapitán "jastrabov" sa blysol dvoma gólmi a dvomi asistenciami. V zostave "ostrovanov" absentovali obaja slovenskí legionári, brankár Jaroslav Halák (drobné zranenie) ako i obranca Ľubomír Višňovský. Mužstvo z Long Islandu prehralo prvýkrát v ročníku štyri zápasy v rade.

Výsledky NHL:
Carolina - Ottawa 1:2 pp, New Jersey - Pittsburgh 2:0, Boston - Buffalo 1:2 pp a sn, Florida - Montreal 2:3, Nashville - Minnesota 2:3 pp, Winnipeg - San Jose 5:2, Chicago - NY Islanders 4:1 /HOSSA za domácich 2+0/, Calgary - St. Louis 0:4, Vancouver - Philadelphia 4:1.