22. augusta 2007

Hrbatý prehral s Acasusom

Slovenský tenista Dominik Hrbatý v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji ATP Pilot Pen Tennis presented by Schick (dotácia 675 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf II) v americkom New Havene v ...

NEW HAVEN 22. augusta (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Dominik Hrbatý v stredajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji ATP Pilot Pen Tennis presented by Schick (dotácia 675 000 USD, tvrdý povrch Deco Turf II) v americkom New Havene v Connecticute ako deviaty nasadený prehral s Argentínčanom Josém Acasusom za 82 minút 1:6, 5:7. Po jednoznačnom prvom sete Hrbatý síce dokázal v druhom dejstve vyrovnať z 3:5 na 5:5, ale v jedenástom geme opäť stratil svoj servis a súper potom využil druhú šancu "dopodávať sa" k triumfu.

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan, momentálne 36. hráč renkingu ATP Entry pre nasadzovanie, teda nedokázal vyrovnať skóre vzájomných súbojov so 69. mužom singlového svetového rebríčka na 2:2. Dvadsaťštyriročný rodák z Posadas-Misiones Acasuso zdolal šesťnásobného a úradujúceho slovenského Tenistu roka po tretí raz v rade, znova bez straty setu. Predtým sa mu to podarilo v roku 2002 v poľskom Sopote (6:2, 6:4) a v roku 2005 na "harde" v novozélandskom Aucklande (7:6 /5/, 6:3).
Hrbatý si z hlavnej súťaže dvojhry v New Havene, kde štartoval premiérovo počas svojej kariéry, odvezie na US Open do New Yorku 10 bodov do počítačového poradia a šek na 5900 USD. V stredu (nie skôr ako po 1.10 h už vo štvrtok SELČ) absolvuje aj zápas 1. kola štvorhry. Spolu s Nemcom Michaelom Kohlmannom budú čeliť tiež nenasadenej česko-austrálskej dvojici Jaroslav Levinský, Todd Perry.