24hod.sk    Kultúra

08. decembra 2005

Huba nemá čas, Karamazovovci počkajúMilovníci Dostojevského diel sa už v tejto sezóne nedočkajú uvedenia Bratov Karamazovovcov na doskách Jókaiho divadla v Komárne.Zdieľať
Hru mal pôvodne režírovať Martin Huba, ale päť dní pred prvou čítacou skúškou sa všetko zmenilo!

Huba sa stal riaditeľom Slovenského národného divadla, a to mu prekazilo chystanú spoluprácu na repertoári Jókaiho divadla. Dokonca sú už hotové aj návrhy kostýmov a divadelnej scény, ale po uvedených zmenách zrejme zostanú nevyužité.
Pokračovať v začatom projekte prisľúbil Martin Huba - podľa slov riaditeľa komárňanského divadla Tibora Tótha - v budúcej sezóne. V tej rozbehnutej nahradí Bratov Karamazovovcov divadelný prepis životopisného románu Arthura Millera Zákruty času. Hru, ktorá v Jókaiho divadle dostala názov Upadnutie do hriechu, uvedú pod taktovkou známeho maďarského režiséra Istvána Verebesa. V súčasnosti pôsobí v komárňanskom divadle ako umelecký riaditeľ a hlavný režisér.
Priznal, že dramatizáciu autobiografického románu Arthura Millera nosil v hlave celých dvadsať rokov. „Teraz prišiel čas, aby som ju predstavil na doskách znamenajúcich svet práve v Komárne,“ uviedol Verebes.
Od januára budúceho roka posilnia herecký súbor Jókaiho divadla mladé talenty - z košického divadla Thália Lívia Germánová a István Manases a z Budapešti Péter Sás.

(TASR)


   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/huba-nema-cas-karamazovovci-pockaju-cl6006.html