Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

12. októbra 2018

IIHF a KHL podpísali nové memorandum o antidopingovom programeKontinentálna hokejová liga (KHL) a Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) podpísali memorandum o novom antidopingovom programe. Od tejto sezóny bude IIHF priamo vykonávať ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Moskva 12. októbra (TASR) - Kontinentálna hokejová liga (KHL) a Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) podpísali memorandum o novom antidopingovom programe. Od tejto sezóny bude IIHF priamo vykonávať kontrolu nad antidopingovými aktivitami v nadnárodnej súťaži. Informovala o tom oficiálna webová stránka KHL.


Po vykonaní auditu v KHL počas uplynulých dvoch sezón dospeli Svetová antidopingová agentúra (WADA) a IIHF k záveru, že liga môže priamo podávať správy o antidopingovej činnosti IIHF. KHL bude rovnako ako v predchádzajúcich obdobiach pokračovať v realizácii svojej antidopingovej kampane v spolupráci s agentúrami a laboratóriami, akreditovanými agentúrou WADA. Avšak odteraz sa budú kontroly vykonávať priamo pod patronátom IIHF, ktorá už vymenovala príslušnú zodpovednú organizáciu. Táto zmena umožní lige výrazne znížiť náklady spojené so zhromažďovaním a analýzou vzoriek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kazach Lucenko vyhral 4. etapu Okolo Turecka, J. Sagan skončil 91.
<< predchádzajúci článok
TO JE NÁPAD: Chelsea Londýn chce takto netradične zatočiť s rasizmom

IIHF a KHL podpísali nové memorandum o antidopingovom programe - diskusné fórum čitateľov